Menu
FANZINE.cz
Technologie

VIDEO: Resident Evil 6 odhalen. Známe datum vydání

Marek Jedinák

Marek Jedinák

20. 1. 2012

Resident Evil 6 byl po sérii indicií a informačních leaků definitivně oficiálně potvrzen. Vrátí se staří známí Leon i Chris. TOPZINE.cz přináší svým čtenářům video.

Jednu z klíčových rolí ponese na svých bedrech i Leon Kennedy, kultovní postava z druhého dílu, Zdroj: capcom.com

Resident Evil je proslulý japonský brand survival hororů, který za sebou má už více než desetiletou tradici. Po široké paletě zaručených informací a drobných náznaků přichází oficiální oznámení hry v podobě několikaminutového traileru, odhalující pozadí příběhu.

Příběhu plného japonsko-amerických klišé.

Čtěte také:  Největší objevy roku 2011. Neandrtálci žijí a světlo není nejrychlejší

Leonův kámoš, prezident Spojených států je nakažen virem nejspíše ještě před tím, než se podaří splnit jeho vůli a informovat veřejnost o zombie nákaze, jež před deseti roky zničila městečko Raccoon City, a musí být zastřelen. Znovu tak dochází k vypuknutí incidentu, jenže mnohem masovějšího rozměru.

Paralelně se hráč zhostí příběhu Chrise Redfielda, nasazeného se svojí jednotkou při biologickém útoku v Číně. Hráč tak během své pouti zavítá do mnoha různorodých lokací a dle videa se projede i tankem. Dobrou zprávou je, že vesnice či prkenné vísky nahradí kulisy poničených velkých měst, hra by tak konečně mohla získat svoji dávno ztracenou atmosféru.

Objeví se i další postavy, jedna z nich je pak jako vždy člověk virům imunní, jediná naděje pro svět, kterou se snaží zlikvidovat jeden z bossů.

Datum vydání je stanoveno na 20. listopadu letošního roku a to pouze pro herní konzole. PC verze vyjde o něco později.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Resident Evil 6 odhalen. Známe datum vydání

Hide picture