Menu
FANZINE.cz
Technologie

VIDEO: Robot ASIMO se vrací v nadupanější verzi. Rozlévá džus a běhá

Zdeněk Král

Zdeněk Král

29. 11. 2011

FOTO: Asimo 2011Starší bráška před lety spadnul na předváděčce ze schodů. Zato nová verze robota jménem ASIMO působila na předváděčce velmi stabilně. A sličným hosteskám rozlévala džus.

Asimo 2011

Na ulici byste se možná lekli, ale ani vylepšená verze robota ASIMO se svět ovládnout nechystá. Zdroj: asimo.honda.com

Už roky se v médiích objevuje mnoho zpráv o různých japonských robotech. Robotech, kteří umí běhat, hrát na trubku, psát, zpívat. O elektropsech nemluvě.

Nejen ASIMO je populární, mrkněte na TOP 10 filmových robotů!

K tomu všemu mohli relativně nedávno pozorní fanoušci robotiky číst o boomu humanoidních robotů s lidským obličejem, které na ulici zaručeně poznáte  podle chladných očí, za něž by se nemusel stydět žádný sériový vrah.

Nový ASIMO od Hondy vypadá spíš jako astronaut, zato toho spoustu umí. Běhat, chodit po nerovném povrchu, kopat do fotbalového míče, skákat a mnoho dalšího. Třeba nalít kafe.


Na rozdíl od původního ASIMA má model 2011 i praktické využití. Relativně jemná motorika jeho rukou by se dala využít například na robotické paži, která by na dálku operovala v areálu zničené jaderné elektrárny ve Fukušimě.

Nejde o žádný bezvýznamný projekt, Honda se svým robotem procestovala svět a do budoucna plánuje další vylepšené verze. Na demonstračním videu se můžete podívat, co ASIMO dokáže.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Robot ASIMO se vrací v nadupanější verzi. Rozlévá džus a běhá

Hide picture