Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

VIDEO: Rubačka Chivalry: Medieval Warfare vyjde už v říjnu

Jakub Bilko

Jakub Bilko

25. 9. 2012

Chivalry: Medieval Warfare, komerční debut studia Torn Banner, má stanovené datum vydání. Středověkou érou inspirovaná hra s ovládacími mechanismy stříleček z pohledu první osoby vyjde v polovině října.

video
play-sharp-fill

Ačkoliv je pochopitelné, že se ve hře neobjeví granáty či samopaly, základní schéma ovládání vychází z konceptu klasických FPS (v tomto případě tedy chápejme jako first person slasher), jen namísto moderních zbraní bude hráč třímat meč a jiné stářím zasažené kousky.

Vývojáři se soustředí na dokonalé vykreslení atmosféry na bojišti. Chtějí tedy po vzoru tematické kinematografie, jako je 300 nebo Gladiátor, nastolit válečnou vřavu plnou chaosu. V rámci soubojového systému by hráč měl mít možnost přesně definovat a kontrolovat prováděné akce.

Čtěte také: Skyrim se promění v Morrowind. Fanoušci vytvořili další modifikaci

Míra úspěšnosti v soubojích tak závisí čistě na hráčově umu a zvyšuje se přímoúměrně s prováděnými manévry a dalšími plně kontrolovatelnými kousky. Kooperativní obléhání hradů, pobíjení nepřátelských čet a nájezdy na vesnice by mohly být v kombinaci s variabilností zbraní a krutými realtimovými souboji dostatečnou iniciativou k odklonu od tradičních FPS, jak vývojáři chtějí.

Hra vychází 16. října exkluzivně pro PC platformu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Rubačka Chivalry: Medieval Warfare vyjde už v říjnu

Hide picture