Menu
FANZINE.cz
Technologie

VIDEO: Smartphony mohou mít na displeji tlačítka. Umí to Tactile Layer

Redakce

Redakce

9. 6. 2012

Tactuis Technology tlačítkaSpolečnost Tactus Technology představila na konferenci SID Display Week 2012, která se letos konala v Bostonu, novou generaci dotykových obrazovek.

video
play-sharp-fill

Technologie Tactile Layer, kterou společnost vyvíjí již od roku 2008, umožňuje na povrchu displeje vytvořit opravdové klávesy, které je možné zmáčknout stejně jako například na počítačové klávesnici.

Tactus používá mikrofluidní technologii, díky které je možné, aby tlačítka v případě potřeby (například při psaní textových zpráv) vystoupila na povrch a následně beze stopy zmizela. Tato vrstva nepřidává displeji dodatečnou tloušťku a nezanechává žádnou stopu po svém použití. Zároveň také nepřináší výrazné zvýšení spotřeby energie, tak by se už tak krátká životnost některých telefonů zkrátit neměla.

Čtěte také: V americké Nevadě budou jezdit auta bez řidiče. Google dostal povolení

V dnešní době se výrobci předhánějí, který telefon má větší takt procesoru nebo větší paměť, ale žádný výraznější pokrok nepřináší. Tactile Layer je tak po dlouhé době výraznější změna v oblasti technologií mobilních telefonů.

Technologie se podle výrobce dá použít už na stávající generaci smartphonů nebo tabletů, ale společnost udává, že tyto displeje budou k vidění až v roce 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Smartphony mohou mít na displeji tlačítka. Umí to Tactile Layer

Hide picture