Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

VIDEO: Super 8. Spielberg a Abrams si hrají s vláčky. Podívejte se na klip!

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

30. 8. 2011

!Exkluzivně!Blízká setkání třetího druhu a E.T. – Mimozemšťan jsou symbolem dětství nejednoho filmového fanouška. O nostalgickou vzpomínku se letos postará duo J. J. Abrams a Steven Spielberg se svým Super 8.

Hráli si v uhláku na horníky, Zdroj: distributor filmu

Po úspěchu resuscitovaného Star Treku se J. J. Abrams pustil do svého vysněného projektu Super 8. Od první chvíle cílená pocta sci-fi filmům Stevena Spielberga dostala nový rozměr při potvrzení režisérského velikána do pozice producenta. Vlhký sen filmových fanoušků tak dostal jasné obrysy, které se mimochodem naplňují ještě před premiérou filmu u nás v podobě série stylových klipů, kde Abrams se Spielbergem rozebírají různorodé prvky snímku.

Jak už bývá u filmových projektů J. J. Abramse zvykem, o sci-fi Super 8 se toho ještě před několika málo měsíci příliš nevědělo. Pečlivý marketing se naplno rozjel až těsně před premiérou v USA, a celý film tak zahalil pod roušku tajemna. To se Abramsovi vyplatilo už v experimentálním Monstru, na které dohlížel z pozice producenta.

video
play-sharp-fill

Úcta ke klasikám žánru je patrná už ze samotné zápletky filmu. Parta teenagerů realizujících svůj amatérský filmový projekt na kameru Super 8 se shodou okolností připlete k havárii vlaku, který převáží supertajný náklad. A náklad to není ledajaký, jeho původ totiž jistojistě není pozemský. V závěsu pak bude následovat příjezd armády a nahánění mimozemského vetřelce po všech čertech Ameriky.

Jak už je patrné z nepřeberného množství ukázek a materiálů, Abrams společně se Spielbergem se budou držet přesně v mantinelech nastavených Blízkými setkáními třetího druhu a ostatními žánrovými bratříčky. Abrams dokonce potvrdil, že klíčovým faktorem pro Super 8 jsou postavy a vztahy mezi nimi. Nemělo by tak dojít k častému jevu posledních let, kdy jsou sci-fi pouhou snůškou laciných atrakcí bez sebemenších emocí.

video
play-sharp-fill

Jak už napovídají hodnocení zahraničních médií, Super 8 je jedním z nejlepších filmů letošního roku. Naštěstí jde ruku v ruce s chválou kritiků také překvapivě vysoká návštěvnost v kinech. Čeští diváci si na film budou muset ještě nějaký ten týden počkat. Čekání to ale bude více než příjemné.

Super 8

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2011, 112 min

Režie: J.J. Abrams
Hrají: Joel Courtney, Kyle Chandler, Elle Fanning, Ron Eldard, Noah Emmerich, Zach Mills, Amanda Michalka, Riley Griffiths

Premiéra v ČR: 8. září 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Super 8. Spielberg a Abrams si hrají s vláčky. Podívejte se na klip!

Hide picture