Menu
FANZINE.cz
Vesmír

VIDEO: Virgin Galactic zahájí komerční lety do vesmíru už příští rok

Marek Jedinák

Marek Jedinák

31. 7. 2012

Oznámil to šéf společnosti Richard Branson. Do vesmíru se díky jejich inovativní technologii může podívat téměř každý smrtelník. Téměř každý proto, že rezervace prvních míst je k dispozici za přibližně dvě stě tisíc dolarů (čtyřicet milionů korun).

Jedna z prvních soukromých kosmických lodí se z hlediska funkcionality a designu inspirovala americkými raketoplány zdroj: virgingalactic.com

Všechny okolnosti nasvědčují tomu, že lety do vesmíru nebudou pouze doménou států, ale také soukromých korporací. Společnost Virgin Galactic totiž oznámila svůj první komerční let do vesmíru.

Čtěte také: Vědci předpovídají, jak skončí život na Zemi. Může to být černá díra i asteroid

LauncherOne je unikátní kosmická loď, která je mnohem levnější než zařízení, jimiž v současnosti disponují jak Spojené státy, tak Ruská federace. Speciální letadlo nejprve kosmický modul vynese a nabere potřebnou kinetickou energii a rychlost.

Vzápětí tak dojde k oddělení modulu, pro který už je nejen energeticky mnohem jednodušší opustit atmosféru.

V souvislosti s tím se právě dokončuje první komerční kosmické centrum na světě, které se bude nacházet v Novém Mexiku, odkud se také budou realizovat všechny komerční lety.

Zatím je k dispozici prvních pět set míst, jedno z nich vyjde na dvě stě tisíc dolarů, což je v přepočtu čtyřicet milionů korun.

Drahá zábava

Ačkoli se jedná o částku, kterou většina smrtelníků nebude mít nikdy k dispozici, pro marnotratné milionáře se jedná o mnohem dostupnější sumu, než se dříve za podobnou službu očekávalo.

Podívejte se na propracované nákresy lodí společnosti Virgin Galactic

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Virgin Galactic zahájí komerční lety do vesmíru už příští rok

Hide picture