Menu
FANZINE.cz
Technologie

Videohry potlačují stárnutí mozku, tvrdí stoletá hráčka. Vědci souhlasí

Marek Jedinák

Marek Jedinák

3. 2. 2012

Stoletá paní ze Skotska tráví u videoher několik hodin denně. Jednu z mála pauziček si dopřeje, když jde postavit vodu na čaj. Svoji konzoli zbožňuje a tvrdí, že udržuje její mozek fit i v tak požehnaném věku.

Kathleen Conell si hraní na svém milovaném Nintendu DS užívá s úsměvem na tváři, Zdroj: youtube.com

Paní Conellová, skotská penzistka zaujala světová média svým velice pozitivním vztahem k videohrám. Ve společnosti své kapesní herní konzole tráví několik hodin denně. Nebylo by nad tím snad ani nic přespříliš zvláštního, kdyby dotyčné paní nebylo požehnaných sto let.

Podívejte se na VIDEO: Zahrajte si videohru ovládanou močí. Mají ji v Londýně

Herní zařízení, o kterém se vyjadřuje v samých superlativech, dle jejího mínění udrželo její mozek čilý, takže se u ní neprojevily žádné degenerativní choroby mozku jako například skleróza či Alzhaimer. Zábavná činnost je zároveň zdrojem endorfinů přezdívaných jako hormony štěstí, takže má i nadále plno chuti do života.

S úsměvem na tváři říká, že se díky neustálému hraní necítí nad osmdesát. Ráda také hraje logické, deskové hry.

Shodou okolností se v souvislosti článkem dostala studie z americké University of California týkající se analýzy stárnutí lidského mozku. Vědci dospěli k závěru, že přiměřená mozková zátěž ve vyšším věku zpomaluje proces demence a zapomínání.

Podívejte se také na rozhovor s paní Conellovou. Každý musí uznat, že i přes svůj vysoký věk vypadá velice čile.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Videohry potlačují stárnutí mozku, tvrdí stoletá hráčka. Vědci souhlasí

Hide picture