Menu
FANZINE.cz
Literatura

Vidoucí 2011 umožní soutěžícím vyzkoušet tvůrčí literární schopnosti i čelit kritice

Lenka Zajícová

Lenka Zajícová

24. 8. 2011

cena k soutěži Vidoucí 2011Posoudit vlastní možnosti a zkusit napsat povídku z oblasti fantasy žánru umožní Vidoucí 2011. Literární soutěž pořádá časopis Pevnost a SF kluby Palantír a Islington.

FOTO: Psaní

Stačí jediné, napsat povídku. Zdá se to jednoduché? Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

Nové století přináší nejen zajímavé technologie, ale i způsoby soutěžení. Jedním z nich je také Vidoucí 2011. Do této soutěže se může přihlásit každý zájemce, který pošle povídku v rozsahu 1 800 až 54 000 znaků do 31. srpna 2011 na adresu vidouci@centrum.cz. Jednotlivé příspěvky musí být uloženy pod názvem povídky v elektronické formě, a to bez jména soutěžícího. Anonymita zajišťuje nestrannost a specifičnost celé akce, jež se snaží zvýšit zájem o témata týkající se sci-fi, fantasy nebo hororu.

Akci zajišťuje časopis Pevnost a SF kluby Palantír a Islington. Hodnocení přijatých příspěvků proběhne ve dvou kolech, první od 1. září do 30. listopadu 2011. Odborná porota vybere nejkvalitnější povídky, jež se následně dostanou do dalšího kola. To je naplánováno na období od 1. prosince 2011 do 28. února 2012. V druhém kole může hlasovat i veřejnost, a to na stránkách pořádajícího klubu Palantír, kde jsou také uvedeny podrobné informace.

Vyhlášení vítězů a rozdání cen od sponzorů akce proběhne na slavnostním večeru na STARconu v roce 2012 v Praze. Nejlepší účastníci dostanou kromě cen také originální pardubické perníčky. A hlavní vítěz získá pamětní keramickou plastiku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vidoucí 2011 umožní soutěžícím vyzkoušet tvůrčí literární schopnosti i čelit kritice

Hide picture