Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Víkendová Povídka vypukne v Lutové už příští měsíc

Redakce

Redakce

28. 1. 2011

Povídka perexObčanské sdružení Felix pořádá v druhé polovině února kurz tvůrčího psaní zaměřeného na povídku. Celá akce proběhne v Lutové, kde budou účastníci tvořit pod vedením dvou zkušených autorů Ládi L. Sedláka a Miroslava Valiny.

FOTO: Psaní

Ilustrační foto, Zdroj: Petra Prokopová, Topzine.cz

Seminář tvůrčího psaní začíná v pátek 18. února večer a končí v neděli 20. února kolem 15 hodin. Kurz se skládá ze dvou částí s cílem osvojit si důležité návyky pro psaní povídky. První část semináře bude věnována teorii a následně bude možnost vyzkoušet si nabyté poznatky v  praxi. Stěžejním heslem celého literárního víkendu se stalo tvořit a psát.

Tvůrčí činnost budou po celou dobu sledovat a pomáhat rozvíjet známí autoři Láďa Lamanai Sedlák a Miroslav Valina. Láďa Lamanai Sedlák je známý svou scénáristickou a režijní činností divadelních představení Of Mice And Men, nebo Pepé Papá Papů – Šašlik. Napsal také básnickou sbírku Než to zmáčkneš a přeložil dílo Edgar: Devět povídek E. A. Poea. Druhým lektorem je Miroslav Valina, který se proslavil zejména svými články a mikropovídkami, získal třináct ocenění v trampské soutěži Trapsavec.

Povídka plakát

Program tří dnů je opravdu nabitý. První den zaplní činnosti jako ubytování účastníků kurzu, seznámení spojené s přečtením přivezených povídek od známých autorů a také příběhová hra. V sobotu proběhne literární rozcvička, vysvětlení teorie, její aplikace v praxi a diskuze k tématu. Poslední den začne taktéž s literární rozcvičkou a následně budou všichni účastníci pracovat na dokončení svých děl.

V ceně je zahrnuto jak ubytování a strava, tak lektorská činnost a náklady na vydání samonákladu sborníku, který bude obsahovat výsledné práce. Je také nutné vzít si sebou spacák, karimatku, psací potřeby, dva větší sešity, případně zápisník nebo notebook. Přihlásit se lze na stránkách občanského sdružení Felix www.felix-os.cz, kde můžete najít i podrobnější informace k celé akci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Víkendová Povídka vypukne v Lutové už příští měsíc

Hide picture