Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Víme, co se do filmu Temný rytíř povstal nevešlo. Třeba mumlající záporák

Redakce

Redakce

6. 8. 2012

FOTO: Heath JokerKdyž jste viděli film Temný rytíř povstal, možná jste jen zašli do kina na první věc, kterou dávali. Jestli ale patříte mezi ty, které zajímají věci pod povrchem, připravili jsme pro vás tři věci, které jste ve snímku neviděli.

FOTO: Heath Joker

Heath Ledger, nejlepší Joker Zdroj: Warner Bros

1. Heatha Ledgera nikdo nenahradí

Režisér Christopher Nolan zůstal herci ztvárňujícímu proslulého Jokera věrný doslova až za hrob. Heath Ledger se v lednu roku 2008 otrávil kombinací prášků na spaní a antidepresiv a po jeho smrti už Nolan neměl s jeho postavou další plány. Co se stalo s Jokerem, si můžeme jen domýšlet. Nejrozšířenější je přesvědčení, že zůstal jako jediný uvězněný v Arkhamu.

2. Bane hrozně mumlal

V původní verzi úvodní letecké scény bylo Baneovi rozumět každé druhé nebo třetí slovo, když jste se velmi dobře soustředili. Kolegové Nolana, který si stál za původní verzí, ho ale nejspíš přehlasovali, protože scéna byla nakonec předabována. V následujícím videu se můžete podívat na srovnání.

3. Najdou se vystřižené scény?

Fanoušci se domnívají, že Nolan chtěl film daleko delší. Soudí tak podle rychlého tempa filmu a absence jakýchkoli reklam, které snímkům v kině obvykle předcházejí. Třetí díl Temného rytíře byl totiž točen pro IMAX a zdá se, že by jeho cívky nepobraly veškerý materiál. Na úpravy ale přijdou jen čtenáři scénáře. Jedinou kompletně vystřiženou scénou je asi jen rozhovor, kdy se Lucius Fox (Morgan Freeman) a Miranda Tate (Marion Cotillard) baví o Bruceovi a akciích Wayne Enterprises.

Temný rytíř povstal (Dark Knight Rises, The)

Akční / Krimi / Drama / Thriller
USA / Velká Británie, 2012, 164 min

Režie: Christopher Nolan
Hrají: Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul, Ben Mendelsohn, Burn Gorman, Daniel Sunjata, Aidan Gillen, Nestor Carbonell, Brett Cullen, Reggie Lee, Chris Ellis, Juno Temple, Thomas Lennon, Rob Brown, Fredric Lehne, Will Estes, David Dayan Fisher

Premiéra v ČR: 26. července 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Víme, co se do filmu Temný rytíř povstal nevešlo. Třeba mumlající záporák

Hide picture