Menu
FANZINE.cz
Literární soutěže a ceny v žánrech sci-fi, fantasy a horor

Vítězem literární soutěže Fantastická povídka 2012 je Tomáš Řezníček

Martin Peška

Martin Peška

27. 10. 2012

Titulem Fantastická povídka roku 2012 se může pyšnit Tomáš Řezníček za sci-fi Zpackaná mise. Zvláštní Cenu poroty si od spisovatele Jiřího W. Procházky převzala Jana Soukupová za povídku Myslím, ale jsem?

Odhalení celkového pořadí finalistů druhého ročníku literární soutěže Fantastická povídka se uskutečnilo v sobotu v prostorách pražského KC Novodvorská v rámci prestižního festivalu her a fantastiky FanCity.

Čtenářské hlasování v posledním kole soutěže vyneslo na první místo povídku Zpackaná mise, jejímž autorem je dvaapadesátiletý Tomáš Řezníček. Dal o sobě vědět už loni, kdy v soutěži pro začínající spisovatele v žánrech sci-fi, fantasy a horor vyhlašované magazínem FANZINE.cz obsadil se svou povídkou Když došla voda 3. místo (její audio podobu si můžete poslechnout zde – poznámka redakce).

Před rokem prohlásil: „Pokud to zdraví a okolnosti dovolí, určitě se zúčastním dalšího ročníku soutěže.“ Svůj slib splnil a vyplatilo se. Letos mu patří první místo a může se těšit na publikaci své povídky s originální ilustrací Hany Novotné na FANZINE.cz a stejně jako loni na zpracování své povídky do audio podoby, kterou odvysílá Český rozhlas Leonardo.

Petr Stejskal, který loni se svou nápaditou povídkou Tak obžalujte obsadil pozici desátého finalisty, letos uspěl na druhém místě s chytrou anekdotou Paroháč non plus ultra.

Třetí místo obsadila talentovaná Jana Soukupová s povídkou Myslím, ale jsem. Ta se líbila i třem porotcům ze čtyř. Do závěrečného čtenářského hlasování ji nominovala Františka Vrbenská, Jiří W. Procházka i Josef Pecinovský, ze sobotního předávání cen na FanCity si tedy odnesla také zvláštní Cenu poroty.

Celkové pořadí finálové osmičky po hlasování čtenářů

1. místo – ZPACKANÁ MISE (Tomáš Řezníček)
2. místo – PAROHÁČ NON PLUS ULTRA (Petr Stejskal)
3. místo – Myslím, ale jsem? (Jana Soukupová)
4. místo – Země zaslíbená (Petr Klepal)
5. místo – Věčný student (Michal Ozogán)
6. místo – POLARITY (Filip Poláček)
7. místo – Ten, který zpíval s bohem (Dominik Pavlíček)
8. místo – V pravé poledne (Martin Stručovský)

Cena poroty (nejvíce nominací od poroty získala):

Myslím, ale jsem? (Jana Soukupová)

Do druhého ročníku literární soutěže Fantastická povídka bylo celkem přihlášeno více než 300 povídek. Pro jejich autory FANZINE.cz letos připravil speciální literární workshop online a odborná porota pak individuálně poskytne 35 nejlepším povídkám Fantastické povídky 2012 zpětnou vazbu.

Stejně jako v loňském roce se minimálně tři nejlepší povídky dočkají i zvukové podoby. Do audiopodoby je totiž zpracuje a odvysílá partner soutěže Český rozhlas Leonardo. Ještě před vyhlášením soutěže to za Český rozhlas potvrdil Marek Kuchařík.

Další ročník soutěže Fantastická povídka bude magazínem FANZINE.cz ohlášen s největší pravděpodobností opět na začátku února.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vítězem literární soutěže Fantastická povídka 2012 je Tomáš Řezníček

Hide picture