Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Vladimír Šlechta posbíral Střepy z Apokalypsy

Redakce

Redakce

30. 8. 2010

Už pěknou řádku let se na české žánrové scéně pohybuje jeden z jejích nejúspěšnějších autorů – Vladimír Šlechta. V srpnu vychází jeho další kniha Střepy z Apokalypsy, která slibuje velkolepý návrat kyborgizovaného hrdiny Oggerda.

Ilustrace na obálce knihy Střepy z Apokalypsy Autor: Michal Ivan

Dvě stovky let po Apokalypse se život na Zemi téměř vzpamatoval, jenže zdaleka už není takový, jaký býval. Chaos, kanibalismus, technologie počátku 20. století i druhé poloviny toho jedenadvacátého – apokalyptického. Všude na Zemi však existují pozůstatky vyvinuté civilizace. Válí se v pustinách nebo se o nich píše v knihách. Každý střípek původních technologií má však své tajemství a nic není bez rizika.

Obsah sbírky Střepy z Apokalypsy

  • Prolog: Muž od řeky Laramise
  • Dóm
  • Mezihra: Legendární zbraň
  • Chlapci od Běžícího ohně
  • Faerie
  • Saliny

Střepy z Apokalypsy jsou cyklem povídek patřících do Oggerdovského cyklu. S výjimkou jedné (Dóm) všechny již vyšly před několika lety v časopise Ikarie. Vladimír Šlechta se jich chopil a prakticky celé je přepsal. Kniha samotná je koncipována jako předchůdce všech doposud vyšlých příběhů výše zmíněného cyklu.

Zběhlý čtenář určitě Oggerdovy příběhy zná – první patřící do cyklu byl zároveň první Šlechtovou publikovanou povídkou. Povídky vypráví příběhy z postkatastrofické budoucnosti a všech jejích aspektech od osidlování Marsu přes války až k pomalé obnově vyspělého života na Zemi. Titulní hrdina Oggerd zapadá právě do poslední skupiny. Z části kyborgizovaný hrdina, jehož osudy sledujeme, válčí, objevuje a zachraňuje veskrze ve většině Šlechtových příběhů. Zatím poslední z jeho příběhů se nedávno objevil v antologii Hvězdy české sci-fi.

Autor sám tvrdí, že jde o čisté sci-fi. Možná potkáme vlkodlaka, možná i draka, ale jako mix s fantasy se kniha prý označit rozhodně nedá. Čtenáři v celé republice tak knihu očekávají s ještě větším napětím, protože podobných titulů vychází v poslední době pomálu.

Střepy z Apokalypsy vychází u nakladatelství Brokilon během měsíce září.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vladimír Šlechta posbíral Střepy z Apokalypsy

Hide picture