Menu
FANZINE.cz
Technologie

Vodafone nabízí 5 minut rychlého internetu za 450 Kč. No nekupte to

Zdeněk Král

Zdeněk Král

28. 9. 2012

Vodafone zmodernizoval mobilní síť ve vybraných českých městech, HSPA+ DC nabídne teoretickou rychlost až 42 Mbps. Služba startuje 5. října 2012.

Nový iPhone rychlý internet podporuje. Filmy ale raději nestahujte. Zdroj: Apple.com

Maximální rychlost 42 Mbps je oproti současnosti dvojnásobná, i když operátor v tiskové zprávě hned upozorňuje, že „v běžných podmínkách zákazníci budou mít k dispozici rychlosti kolem 30 megabitů za sekundu“.

Nepřehlédněte VIDEO: iPhone 5 čelí parodiím i drsným reklamám konkurence

Takto rychlý mobilní internet zatím na smartphonu běžně nechytíte, ale podporují ho nový iPhone 5 nebo Nokia Lumia 900. Surfovat můžete i na notebooku se speciálním modemem za  2 177 Kč (při minimální měsíční útratě 477 Kč pak za 977 Kč).  Modem bude Vodafone nabízet od 1. listopadu.

Matematika nepotěší

Nejlepší mobilní tarif, který Vodafone momentálně nabízí, je Mobil Premium+ za 449 Kč měsíčně. Problémem je omezení množství dat, která můžete za měsíc stáhnout, tedy FUP, stanovené na 1,2 GB.

Při „běžných podmínkách“ a rychlosti 30 Mbps tento limit překročíte za 5 minut a 20 sekund. (Samozřejmě kdybyste stahovali plnou rychlostí.)

Nepřehlédněte VIDEO: Vědci chtějí kolonizovat Mars už v roce 2023. Přípravy začnou do 3 let

Na notebooku s novým modemem na tom budete lépe. Tarif Notebook – Premium za 750 Kč měsíčně má hranici vyšší – 10 GB dat.

Ty při troše šikovnosti prosurfujete za 44 minut a 44 sekund.

V případě, že limit překročíte, klesne vám rychlost připojení na tak nízkou hodnotu, že ji pozemské přístroje nejsou schopny změřit. Za poplatek si ale samozřejmě můžete datový limit obnovit.

Nezapomínejme tedy, že když dojde benzín, maximální rychlost ztrácí smysl.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vodafone nabízí 5 minut rychlého internetu za 450 Kč. No nekupte to

Hide picture