Menu
FANZINE.cz
Technologie

Vrah 77 lidí Breivik byl závislý na videohrách. Hrál 6 hodin denně

Marek Jedinák

Marek Jedinák

9. 2. 2012

Norský vrah Anders Breivik podle soudních psychiatrů trpěl závislostí na videohrách. V letech 2006 až 2010 u nich strávil dle jejich tvrzení až rok čistého času. Vyplynulo to najevo během právě probíhajícího soudního procesu.

Anders Breivik považoval násilnou hru Modern Warfare 2 za simulátor sloužící k přípravě jeho násilného běsnění zdroj: Modern Warfare 2

Anders Breivik u soudu svoji lásku k počítačovým hrám sice popírá, ale již ve svém manifestu se vyjádřil o hře Modern Warfare 2 jako nejlepším vojenském simulátoru, který mu pomohl v realizaci jeho šílených plánů.

Čtěte také: Hrajete násilné hry? Pak máte podle vědců z Missouri sklony k agresivitě

Podle psychologů strávil v letech 2006 až 2010 u videoher přibližně rok čistého času. To odpovídá tomu, že u her trávil přibližně šest hodin denně, což je extrémně dlouhá doba. I ti největší skeptici vlivů počítačových her na lidskou psychiku musí přiznat, že podobné uzavření se do virtuálního světa musí deformovat lidskou psychiku a vnímání sociální reality. Násilné hry pak dle některých psychologů mohou ovlivňovat především vnímání násilí.

Breivikova nevlastní sestra již v minulosti upozornila jeho matku na podivné chování jejího syna. Ten prý podle informací britského Daily Mail trávil u počítače tolik času, že pomalu nevycházel z domu.

Šílený střelec odpovědný za smrt 77 lidí je palčivým tématem norské společnosti jinak velice hrdé na nízké trestní sazby v zemi, díky nimž může padnout nejvyšší trest v pouhé délce 21 let. Ihned po masakru například byla z prodeje v některých řetězcích stažena hra Modern Warfare 2.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vrah 77 lidí Breivik byl závislý na videohrách. Hrál 6 hodin denně

Hide picture