Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Všechno nejlepší k narozeninám, kapitáne Jeane-Lucu Picarde!

Redakce

Redakce

13. 7. 2011

FOTO: Jean-Luc PicardPro řadu příznivců sci-fi seriálu Star Trek je postava Jean-Luc Picarda, kapitána vesmírné lodi Enterprise, jedna z nejvýraznějších televizních postav všech dob.

FOTO: Jean-Luc Picard

Zdroj: archív seriálu

I redakce našeho magazínu Fanzine.cz si tímto dovoluje kapitánovi blahopřát k narozeninám.

Jistě, nejsou to narozeniny v pravém slova smyslu. Jean-Luc Picard se narodí až 13. července roku 2305… Ale shodou náhod má ve stejný den narozeniny i sir Patric Stewart, který postavu ztvárňuje jak v seriálových dílech seriálu Star Trek: Nová generace (1987–1994),tak v navazujících celovečerních filmech Star Trek: Generace (1994), Star Trek: První kontakt (1996), Star Trek: Vzpoura (1998) a Star Trek: Nemesis (2002) a v pilotní epizodě seriálu Star Trek: Stanice Deep Space Nine „Poslání“.

Čtěte také: Exkluzivní rozhovor s Art Directorem Hvězdných válek!

Fanouškům fantastiky herec utkvěl také jako velitel pretoriánské gardy Seianus v historickém seriálu Já, Claudius nebo jako profesor Xavier v sérii filmů X-Men.

… jedná se tudíž o dvojité narozeniny!

Britskému herci, celým jménem Patrick Hewes Stewart, je dnes 61 let. Za svou dosavadní kariéru se kromě role v kultovním seriálu proslavil řadou rolí v Shakespearových divadelních hrách. Především díky svým zásluhám na divadelním jevišti byl 1. ledna 2010 oceněn britskou královnou a získal titul Sir.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Všechno nejlepší k narozeninám, kapitáne Jeane-Lucu Picarde!

Hide picture