Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Všemocný na DVD: Když je soupeř Roberta De Nira bez limitů

Redakce

Redakce

18. 11. 2011

FOTO: Všemocný (2011)Kdo by se nechtěl stát všemocným? Ale jak se na vrchol dostat bez celoživotního snažení a infarktu v pětapadesáti? Podle Hollywoodu všechno vyřeší pilulky! 

Film Všemocný

Informace jsou všude kolem, jen si je zapamatovat... Zdroj: youtube.com

Film

Továrna na sny chrlí každý rok spoustu filmových jednohubek, tedy snímků, na které se stačí podívat jednou, dvakrát a divák hned odhadne, že do kinematografického kánonu se určitě nezařadí. To ale neznamená, že by nestály za nic. Měřítko jejich úspěchu je v alespoň trochu chytré zápletce, svižném tempu a oddechové atmosféře.

Robert De Niro si role může přehazovat vidlemi. Aby si některou vybral, musí mu být sympatická, a to postava Carla Van Loona byla. Na De Nirův vkus ale měla ve filmu málo prostoru, proto spolupráce v trojúhelníku herec – režisér – scenáristka zůstala velmi otevřená. Výsledkem přepisování je pak patřičná štáva, kterou se může Van Loon pochlubit.

Nemusí se jednat jen o pařby v nejdivočejších velkoměstech světa. Odlehčený sci-fi thriller Všemocný, v originále Limitless, je přesně tou oddechovkou, u které si odpočinete, díky slušnému tempu se však nezačnete nudit. Nevadí, že snímek nemá žádný větší intelektuální přesah. K čemu by v rámci oddechovky byl?

Přečtěte si obsáhlejší recenzi, která filmu udělila trochu jiné hodnocení…

Je to snem snad každého člověka. Zázračná pilulka, která z vás udělá génia. Cizí jazyky se po ní budete učit snáze než telefonní číslo vašeho partnera, všechno, co jste kdy četli nebo viděli, vždy vypluje v tu správnou chvíli i s potřebným kontextem a matematika se stane užitečnou. A zábavnou.

Jenže nic nejde až tak snadno a žádná droga není bez vedlejších účinků. Navíc se vždycky najdou lidé, kteří ji berou taky, a oproti konvenčním povzbuzovadlům se s vámi o ní nikdo nebude chtít dělit. Zápletka zní velmi zajímavě, ale jen dobrá zápletka často nestačí.

Jenže režisér Neil Burger má v rukávu eso, kterým tuhle partii získá pro sebe, a to eso se jmenuje Bradley Cooper. Z modrookého představitele hlavní role charisma přímo kape. S trochou nadsázky se dá konstatovat, že celý film stojí a padá právě s ním. Pokud diváka nechytne na začátku svým břídilstvím a hned za moment svou průzračnou inteligencí, těžko čekat na konci ovace.

Není to ale jenom Cooper, kdo dělá z Všemocného nadprůměrný snímek. Pochvalu za dobře odvedenou práci zaslouží snad všichni  důležití muži a ženy podílející se na filmovém kousku. Scénář totiž dává smysl a není plný logických chyb. To se u jednohubek zas tak často nestává.

FOTO: Všemocný (2011)

Díky droze vidí ti chytří algoritmy na burze, ti hloupější odhalí moc známou jako Google

Řemeslně je film na vysoké úrovni, některé záběry jsou neobvyklé, a plní i narativní funkci, za což mu patří pochvala. Energický a místy i chytlavý soundtrack podtrhuje tempo i atmosféru a Robert De Niro je v roli velkého bosse jak jinak než skvělý. Navíc, řekněte sami: Kdy se kdo naposled odvážil De Nirovi říct, že je jeho děvka?

DVD

Obal DVD je v poslední době populární kříženec mezi plastem a papírem. A proč ne? Nevypadá lacině, ale ani prázdně, když se otevře. Stačí potisknout tvrdší A4 z obou stran, přidat plastový držák na optický disk a je vystaráno. Navíc to vypadá dobře.

Co se týče samotného obsahu DVD, na jednohubku nejde o žádné velké překvapení. Bonusy se nekonají, tedy pokud jako bonus nepočítáte trailer. Naopak jazykové stopy potěší. Jak anglická, tak česká jsou v 5.1 Dolby Digital formátu a dabing je celkem vydařený. Některé vtípky sice ztratí na síle, ale to u akčního thrilleru není zase takový problém. Jen škoda, že Bradley Cooper s českým hlasem přijde o část svého šarmu. Sečteno podtrženo, Všemocný je výhodná koupě.

Všemocný (Limitless)

Akční / Sci-fi/ Thriller
USA, 2011, 101 min

Režie: Neil Burger
Hrají: Bradley Cooper, Robert De Niro, Anna Friel, Abbie Cornish

Zvuk: 5.1 český, anglický

Titulky: české
Bonusy: trailer

Hodnocení filmu: 4*
Hodnocení DVD: 3*

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Všemocný na DVD: Když je soupeř Roberta De Nira bez limitů

Hide picture