Menu
FANZINE.cz
Sci-fi filmy

Vulkánský rytíř Jedi. Obamovo spojené universum přivádí geeky k šílenství

Redakce

Redakce

6. 3. 2013

130301_jediobama-sk_666x380_000000002_666x380Je možné vytvořit universální vesmír? Spojit různé světy z oblasti science fiction? Možná se to  podařilo jednomu z nejvlivnějších mužů planety Baracu Obamovi.

FOTO: Yoda Star Wars

Mistr Yoda. Zdroj: Bontonfilm

Krátce po té, co se v pátek nepodařila dohoda v americkém kongresu na finančních úsporách země, vysvětloval Obama  svůj postoj k celé problematice novinářům.

„Nejsem diktátor, ale prezident,“ začal Obama svůj projev slovy vyjadřujícími skutečnost, že nemůže nutit kongres, aby s ním souhlasil pod tlakem násilí. V jeho typicky odlehčující odpovědi však bohužel použil v jedné větě výrazu rytíř Jedi, a to společně s výrazem, Mind meld, vulkánskou schopností splynutí myslí.

Což pro spoustu skálopevných fanoušků Star Wars a Star Trek vyvolalo pochopitelně mnoho podnětů k nevoli či k žertování o Obamově schopnosti spojit dva tak odlišné světy.

Jediovská mind trick, Foto: distributor filmu

Jedi mind trick. Zdoj: distributor filmu

Pro typické geeky je jeho spojení „Jedi mind meld“ stejné, jako by si spletl republikány s demokraty, či po našem Makovou panenku s Krtečkem. Protože užití síly ve Star Wars je samozřejmě zcela něco odlišného než vulkánské splynutí mysli ve Star Treku. Pro některé je to tak velký prohřešek, jako by se sám Obama přiklonil k temné straně síly.

A tak internetový svět na čas zaplavily články, diskuze a videa utahující si z celé situace. Stačí do vyhledávače zadat „Obama, Star Wars“ a můžete se přesvědčit sami. Obamův výrok dokonce glosoval e-mailem sám Leonard Nimoy, původní představitel Spocka a dá se předvídat, že to nebude glosa poslední.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vulkánský rytíř Jedi. Obamovo spojené universum přivádí geeky k šílenství

Hide picture