Menu
FANZINE.cz
Gadgets

Vybrali jsme 10 vánočních dárků pro bohaté. Tohle si běžný geek nekoupí

Pavel Šnábl

Pavel Šnábl

15. 12. 2012

Tento malý žebříček je spíš pro majetnější geeky, protože kousky v něm obsažené jsou poněkud dražšího charakteru. Některé dokonce stojí více, než drahé, sportovní auto. Pojďme aspoň malinko nahlédnout do milionových končin.

OBR.: Robot Kuratas

Robot Kuratas je možné si za peníze dotvořit podle svého. Zdroj: Web vývojářů

Steampunkový monitor a klávesnice

OBR.: Steampunkový monitorPokud holdujete steampunku, tahle stylizace je přímo pro vás. Set zahrnuje 20 palcový monitor, bezdrátovou klávesnici a myš. Vše funguje se systémy Windows, Mac a Linux. Můžete si dokonce vybrat odstín, ze kterého bude zařízení vyrobeno. Pokud o tuto stylizaci stojíte, připravte si 1.440 dolarů.

Elektrická kytara Nintendo

OBR.: Nintendo kytaraTak i takhle se dá využít stará konzole Nintendo. Ale pozor, tohle není jenom maketa. Je to normálně fungující šesti strunová kytara. Můžete si dokonce vybrat ze sedmi druhů dřeva. Za tento originální nástroj zaplatíte 180 dolarů.

Samoovládací tažná loď

OBR.: Samoovládací člunJestliže se chcete projet na vodních lyžích a nemůžete sehnat někoho, kdo vám bude řídit loď, tohle je pro vás jisté řešení.

Ovládací panel má 6 tlačítek, pomocí kterých ovládáte rychlost, rozjezd a nebo zastavení. Loď vyvyne rychlost až 64 km za hodinu a dokáže vytvářet brázdy pro skoky a další triky. Tažná loď je vyrobena ze skleněného vlákna a lisovaného plastu. Do nádrže se vejde 22 litrů benzínu. K dispozici je také 40 cm dlouhé tažné lano.

Tahle věcička vás přijde na 17.000 dolarů.

Létající auto Terrafugia

Kdo by se občas nechtěl vznést nad dopravní zácpu a nechat ji daleko za sebou? S tímto vozidlem už tenhle sen není tak vzdálený od reality. Vozidlo je možné legálně použít na silnici a přestavba na lehké sportovní letadlo zabere pouhých 30 sekund. Stroj ve vzduchu dosáhne rychlosti až 185 km/h, na silnici potom 105 km/h. Interiér vozidla je určen pro dvě osoby a obsahuje palubní počítač a také kompletní naváděcí vzdušný systém s dotykovou obrazovkou. Do nádrže se vejde 83 l benzínu a kostrukce auta je vytvořena z uhlíkových vláken, titanu a hliníku. Za tento neobvyklý dopravní prostředek utratíte 350.000 dolarů.

Světelný kulečník

OBR.: Světelný kulečníkJestliže vás nudí obyčejný kulečník a máte přebytečných 25.000 dolárů, váš problém se možná vyřešil. Plocha kulečníku se po úderu může změnit třeba na vodní hladinu, nebo ohnivé pole. Světelná šou perfektně oživý nudný kulečník. Stůl se chlubí rozlišením 1920 x 1080 a odezvou 60fps.

Amphibious ATV

OBR.: Amphibious ATVZahoďte obyčejné čtyřkolky, tohle vozítko je naprosto vynahradí. S ATV můžete klidně vjet do vody a pokračovat po ní. Vozidlo vyvine rychlost až 72 km/h jak na souši, tak na vodě. Transformace na vodní vozidlo a zpět navíc proběhne během pár sekund. Je poháněné 4 válcovým motorem BMW K1300. Připravte si 40.000 dolarů.

 

Motorka Tron

OBR.: Motorka TronProč si pořizovat Harley Davidson, když ten už má spousta lidí? Pokud opravdu chcete být jedineční, sežeňte si tuhle motorku. Je poháněna motorem Suzuki 996cc a kola pocházejí přímo z velkého náklaďáku. Vše je samozřejmě poháněno na elektriku a motorka vydrží ujet 170 km bez nabíjení. Jako třešnička na dortu je celý stroj osvětlen přesně jako ve filmu. Za tuhle frajeřinku dáte 55.000 dolarů.

Ponorka Seabreacher J

OBR.: Seabreacher JJestli vás lákají mořské hlubiny, kam málokdo vkročil, takhle miniponorka by mohla být právě pro vás. Ponorka je vybavena kompletní elektronikou, potřebnou pro ponor. Pohání ji motor ROTAX 1500cc se silou 116 kilowattů nebo nebo 160 kilowattů. Stroj váží 566 kg a měří 4,89 m na výšku. Na hladině dosáhne maximální rychlosti 65 km/h, pod vodou potom 32 km/h. Ponorku si můžete pořídit za 65.000 dolarů.

Vodní Jet pack

OBR.: Jet packTryskové Jet packy jsou bohužel zatím v laboratořích, nicméně s těmito vodními se dá užít srandy dost. Stačí si jenom našetřit 100.000 dolarů a je váš. Stroj vás dokáže vynést do výšky 9 metrů a pohybovat vpřed se můžete rychlostí až 49 km/h.

 

Robot Kuratas

OBR.: Robot KuratasTahle mašinka je poháněná dieselem, měří skoro 4 metry a váží 4,5 tuny. Ale co je nejlepší, do kokpitu si můžete vlézt a robota přímo řídit. Robot je osazen moderním počítačovým zařízením, ale tvůrci se dušují, že jeho ovládání je lehké a zvládne jej skoro každý. Rozhodně to prý není tak složité, jak se naučit řídit tryskové letadlo. Tuhle parádičku pořídíte za 1.350.000 dolarů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme 10 vánočních dárků pro bohaté. Tohle si běžný geek nekoupí

Hide picture