Menu
FANZINE.cz
Gadgets

Vybrali jsme 13 nejlepších Batmanových gadgetů z filmů, komiksů i her

Marek Jedinák

Marek Jedinák

5. 8. 2012

Batman útočí v posledních týdnech na české vyznavače populární kultury jak z pláten kin, tak z komiksových stránek vzešlých z tiskáren českých vydavatelů a novinových článků o šíleném americkém střelci. Připomeňme si tedy třináct nejlepších gadgetů Bruce Waynea. Najde se mezi nimi spousta husťáren a možná i několik ptákovin.

Batman byl, je a bude vždycky sympaťák vyzbrojený nadčasovou technologií zdroj: warner brothers

Batman je v souvislosti se završením Nolanovy trilogie prostě v kurzu. Redakce GAMEZINE.cz pro své čtenáře udělala menší průřez jeho gadgety, jenž osobnost Bruce Wayne provázely ve filmech, komiksech i počítačových hrách. Seznamte se s jeho největšími vychytávkami.

Čtěte také: Batmanem se může za 14 miliard korun stát každý, spočítali odborníci

Grappling gun

Jeden z naprosto základních Batmanových gadgetů, jenž mu umožňuje snadné a rychlé slanění se z budovy, či naopak extrémně rychlé šplhání, neboť ho jednodušše vystřelí a vytáhne na její střechu. Zkrátka taková ta základní věc, kterou jsme si na základce všichni přáli.

Batarang

Jak již název napovídá, jedná se o stylizaci australské domorodé lovecké zbraně, bumerangu, aby ladila s Batmanen. Jde o jednu z prvních Batmanových zbraní, která v průběhu let zažila několik změn designu. Správně vržený Batarang dokáže nepřítele velmi rychle odzbrojit či omráčit. Žádné zabíjení, to by nebyl Batmanův styl.

Řízený batarang

Tuhle věcičku Batman poprvé vytáhnl ve filmu Batman Returns. Díky stylovému tabletu dokáže několik Batarangů naprogramovat a synchronizovat tak, aby byly schopny zasáhnout koordinovaně i několik cílů najednou.

Explozivní gel

Výbušný gel se v souvislosti s druhým já Bruce Waynea objevil poprvé ve velmi kladně hodnocených videohrách Batman: Arkham Asylum a Batman: Arkham City. Stačí nastříkat na zeď dostatečné množství tohoto gelu (optimálně do symbolu netopýra) a odstoupit několik metrů do bezpečné vzdálenosti. Cesta je za chvíli volná.

Bat signál

Naprosto typická věc pro univerzum Batmana. Speciální, velmi výkonný reflektor vybavený stínítkem v podobě Batmanova symbolu slouží jako poslední zbraň komisaře Gordona. V nesnázích jej vždy využije proto, aby přivolal Batmana na pomoc Gothamu zmítanému zločinem.

Vábnička na netopýry

Návnadu na netopýry využil Batman několikrát především ve filmu s podtitulem Begins. Speciální ultrazvukové zařízení dokázalo téměř okamžitě přilákat všechny létající savce z jeho tajné jeskyně, kteří mu tak posloužili jako perfektní prostředek na rozrušení útočících nepřátel.

Repelent na žraloky

Ano, zní to neskutečně bizarně, ale ve starém Batmanovi, jehož kdysi ztvárnil mimo jiné Adam West, se v jedné scéně dostane maskovaný hrdina do souboje s dotěrným žralokem. Toho se mu podaří zneškodnit speciálním sprejem. Asi to není bůhvíjak neskutečný gadget, ale v danou chvíli se mu zatraceně hodil.

 Batmobile

Dost možná úplně nejlepší Batmanova frajeřinka, luxusní bourák s motorem sporťáka, výdrží tanku a snad i inteligencí Knight Ridera. Během série prošel mnoha facelifty, od ortodoxně komiksové verze Tima Burtona pro střídmější Nolanovu interpretaci. Stal se natolik kultovní věci, že si jej někteří fanoušci sami vyrábí a jezdí v něm.

Batpod

Pokud vás neoslovil Batmobil, jistě se to podaří Batpodu. Extrémně rychlá motorka známá z filmové série Christophera Nolana je vybavená širokou paletou zbraní, ale především zcela unikátním podvozkem, který umožňuje bleskurychlou změnu směru jízdy až o devadesát stupňů.

Čtěte také: Vybrali jsme 6 nejlepších komiksových her se superhrdiny

The Bat

Podle některých fanoušků až příliš futuristické vznášedlo s autopilotem, které je zcela klíčovým prvkem posledního Nolanova filmu o Batmanovi. Tahle mašina z budoucnosti má neuvěřitelné manévrovací schopnosti, dokáže levitovat na místě a je po zuby vyzbrojená kanóny a kulomety. Dozajista nejvyzbrojenější dopravní prostředek z jeho repertoáru, jehož vývoj spolykal desítky milionů dolarů.

Zařízení na odposlech mobilů

V temném rytíři se dostane Wayne do svízelné situace. Joker vyhrožuje smrtí mnoha rukojmích, ale Batman ho není schopen najít. Přesvědčí tedy Lucia Foxe, aby zprovoznil speciální zařízení na vyhledávání všech telefonů ve městě. Poměrně snadno se mu tak podaří Jokerovu skrýš odhalit. Vypadá to, že i z kladných hrdinů se mohou stát Big brotheři.

Kryptonitové rukavice

V komiksu Franka Millera The Dark Knight Strikes Again se Batman mimo jiné utká se Supermanem, čímž odhalí možná jednu ze svých největších vychytávek, rukavice s Kryptonitem, nerostem, v jehož blízkosti ztrácí Superman své schopnosti a bolí ho hlava. Co jiného však mohl za to, že Batmana zradil, očekávat?

Létající kápě

Vojenský prototyp Lucia Foxe, kápě, díky níž se dokáže Batman vznášet a kontrolovat tak Gotham z výšky. Nedokáže s ní fyzikálně létat, ale spíše ji využívá jako kluzák, díky čemuž v podstatě jen pomalu padá a plachtí. Je téměř nehlučný, což Batmanovi umožňuje naprosto tiché proniknutí mezi nepřátele. Kdo ví, možná je to odpověď na dosud nevysvětlený fakt, jak se Batman v posledním Nolanově filmu dostal nepozorovaně do hermeticky uzavřeného Gothamu střeženého jak Baneovými milicemi, tak národní gardou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme 13 nejlepších Batmanových gadgetů z filmů, komiksů i her

Hide picture