×
FANZINE.cz

Vybrali jsme 3 nejlepší nové sci-fi knihy na květen 2015

Tahle hra vám nedovolí přestat, ale co když to ona si hraje s vámi? Zdroj: výřez obálky

Letošní květnová snůžka sci-fi novinek není přiliš rozsáhlá, ale to neubírá na kvalitě. Válka pláství zavede čtenáře do světa budoucnosti, Štěnice zamrazí okolo páteře a EREBOS zavede do světa her a smrti.

Tahle hra vám nedovolí přestat, ale co když to ona si hraje s vámi? Zdroj: výřez obálky
Tahle hra vám nedovolí přestat, ale co když to ona si hraje s vámi? Zdroj: výřez obálky

Josef Pecinovský: Válka pláství

Plástev A30 překonala díky kapitánu Kastoru Clarkovi hrozbu v podobě hnědého moru, ale nebezpečím není zdaleka konec. Oslabená plástev je lákavou kořistí pro chamtivé sousedy, kteří se slétají jak supi a neváhají využít ani těch nejodpornějších praktik. Nepříteli navíc nahrává i stihoman Hala Dorniga, mocného vládce, který ve strachu ze zrady zneužívá veškeré zdroje plástve k likvidaci politických odpůrců.
Vydalo nakladatelství Epocha 4. května 2015.

Čtěte také: Chce to více konfliktu, radí začínajícím spisovatelům Pecinovský

Ben H. Winters: Štěnice
Ben H. Winters: Štěnice

Ben H. Winters: Štěnice

Susan a Alex našli byt snů. Majitelka domu je sice poněkud výstřední a údržbář stále mumlá něco o sklepě, ale za tak nízký nájem by byl hřích ten byt nebrat. Jednoho rána se Susan probudí s divnými štípanci na těle. Každé ráno přibývají další. Susan zjišťuje, že jejich byt je zamořen štěnicemi. Proč má ale štípance jen ona? A jak to, že odporný hmyz nikdo jiný nevidí? Začíná z toho šílet. Děje se něco zlověstného. Ale je to doopravdy, nebo má ty odporné štěnice jenom ve své hlavě?
Vydává nakladatelství Fragment dne 18. května 2015.

Ursula Poznanski: EREBOS – Počítačová hra, která tě sleduje

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Pokud neposlouchají čeká je trest. Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě?
Vydává nakladatelství Fragment v květnu 2015.1 Komentář Vybrali jsme 3 nejlepší nové sci-fi knihy na květen 2015

  1. V květnu 2015 vyšla zajímavá kniha Lovci snů od Lukáše Hrdličky. Po dlouhé době zajímavý cyberpunk odehrávající se v Praze budoucnosti. Hodně zajímavě je vytvořeno prostředí. Za mě zatím nejlepší sci-fi kniha tohoto roku.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..