Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Vybrali jsme 5 očekávaných akčních her roku 2013. Máme se na co těšit

Redakce

Redakce

17. 3. 2013

Nové akční hry pro letošní rok jsou ve většině případů pokračováními již zavedených sérií. V Assassin’s Creed 4 se vydáme na moře, v GTA V si můžeme opět hrát na gangstera. Čekají nás také dvě postapokalyptické akce v podobě Resident Evil 6 a Metro: Last light. Největším překvapením je určitě restart série Tomb Raider, kdy budeme celý Lařin příběh prožívat od začátku. 

Assassin’s Creed 4

video
play-sharp-fill

Ve čtvrtém pokračování úspěšné série Assassin’s Creed s podtitulem Black Flag se stanete obávaným a nelítostným pirátem. Stejně jako v předchozích hrách této série se bude děj opírat o skutečné historické události a vy se tak potkáte například i s krvelačným pirátem z 18. století, Černovousem.  Při hraní budete mít možnost prozkoumat tři velká města a brázdit vody Karibiku v 50 rozlehlých lokacích. Těšte se hlavně na pořádné námořní bitvy pod černou vlajkou se zkříženými hnáty.

V prodeji: od 29. října 2013

Grand Theft Auto 5

video
play-sharp-fill

Již 11. titul z dlouhé série gangsterských her nás tentokrát zavede do města Los Santos. Vývojáři tvrdí, že město bude několikanásobně větší než v GTA: Liberty City a bude možné i létat mezi jednotlivými lokacemi. Aby také ne, když jeden z hlavních hrdinů je bývalý pilot. Dalším hrdinou je bankovní lupič a třetím do party je mladý vymahač dluhů. Kromě možnosti hrát za všechny postavy se styl hry od minulých titulů nijak výrazně nezměnil a vy si tak můžete začít budovat svoji virtuální kriminální kariéru.

V prodeji od: 17. září 2013

Metro: Last Light

video
play-sharp-fill

Děj Metro: Last Light následuje po událostech prvního dílu, Metro 2033. Opět se vydáte s hrdinou Arťomem do tunelů moskevského metra a budete čelit následkům nukleární války. V této postapokalyptické hře samozřejmě nechybí mutanti a jiné zrůdy, ale také přeživší, kteří živoří ukryti ve stanicích metra. Namísto spolupráce však bojují mezi sebou, a to o tajemnou zbraň z armádních skladů.

V prodeji od: 17. května 2013

Resident Evil 6

video
play-sharp-fill

Šestý díl hororové ságy již vyšel na konzole, a proto jsou k dispozici podrobné informace o ději. Hra byla přijata vcelku rozpačitě a někteří hráči jí vyčítají odklon od původního žánru. Nyní je hra rozdělena do tří kapitol, ve kterých hrajete pokaždé za jiného hrdinu, a to s partnerem, kterého ovládá buď počítač, nebo online jiný hráč. Navíc je zde ještě jedna bonusová kapitola, kterou budete procházet jen s jednou postavou.

V prodeji na PC od: 22. března 2013

Tomb Raider

video
play-sharp-fill

Po všech těch pokračováních herních sérií se jedna slavná dočkala znovuzrození. Tomb Raider se vrací na úplný začátek příběhu s novou grafikou, nezkušenou Larou Croft a prastarým tajemstvím. Lara ve hře hledá ztracený poklad v bájném království, ale celá výprava ztroskotá na neznámém ostrově. Najednou se z pátrání po pokladu stává boj o přežití a budete se muset hodně snažit, abyste zachránili sebe a zbytek posádky.

V prodeji od: 5. března 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme 5 očekávaných akčních her roku 2013. Máme se na co těšit

Hide picture