Menu
FANZINE.cz
Technologie

Vybrali jsme 6 nejlepších komiksových her se superhrdiny

Redakce

Redakce

21. 3. 2012

Kdo jiný by měl být hlavním charakterem hry než statný chlapík v dobře padnoucím kostýmu a s nadpřirozenými schopnostmi. Her, kde se vyskytují hrdinové s laserovým zrakem nebo s nadlidskou silouje nespočetně. Pro čtenáře TOPZINE.cz jsme vybrali šest nejlepších.

Komiksové postavy odkojili celou řadu generací nejen amerických dětí zdroj: facebook.com

Herní tituly se superhrdiny se předhánějí, jaký hlavní hrdina bude mít lepší schopnosti či vymakanější kostým nebo snad co nejlepšího parťáka. Jelikož většina z nich vzniká v co nejkratší době, aby stihli vyjít paralelně s filmem, často pak končí v propadlišti herních dějin. Mezi rychlokvaškami se najde i několik světlejších výjimek.

Marvel vs. Capcom 2

Sice jde o starší titul, ovšem krása a styl se mu upřít nedají. Tato hra přišla na herní platformy v roce 2000. A už v té době mohla  nabídnout přes 20 charakterů, zahrnující například Spider-mana, Hulka nebo Wolverina. Marvel vs. Capcom je jasným důkazem toho, že stará gameska není špatná a je záhodné se k ní vracet.

The Incredible Hulk: Ultimate Destruction FOTO: Incredible Hulk

Neuvěřitelný zelenáč byl obsazen už v několika hrách, ale teprve v Ultimate Destruction to má ten správný spád. Herní prostředí je neomezené a hráč přebírá plnou kontrolu nad Hulkovou silou, což umožňuje nerušené vychutnání hry. To všechno dává titulu z roku 2005 výhodu nad ostatními a řadí ji na první místo z Hulkovy scény.

Ultimate Spider-Man

Snad žádná hra s tímto pavoučím týpkem nepřinesla tolik kvalitní zábavy jako tahle. Ultimate Spider-Man spatřil světlo světa v roce 2005, a ani doteď se nenašel lepší Spidey. Komiksová grafika jen umocňuje pocit dobře vykonané práce, hratelnost je tak jednoduchá, až je skvělá, a vůbec má tato dobrá hra nárok na to být oceňována za povedený hrdinský kousek.

Batman: Arkham Asylum FOTO: Batman Arkham Asylum

Netopýří hrdina má také své ctěné místo mezi nejlepšími hrami ze světa superhrdinů. Konkrétně Arkham Asylum má všechno, co si jen fanoušek Batmana může přát. A nejen zarytý fanda, každého překvapí práce, která byla titulu věnována, ať už je to dokonalý bojový systém nebo jen skvělá práce dabérů či úchvatná grafika. Batman se rozhodně nemá za co stydět, což fanoušci mohou vidět i v novém Arkham City.

InFamous 2

V žebříčku je nejnovější hra právě InFamous 2. Nejen grafika, ale i dobrá hratelnost a široké spektrum hratelných možností dělá  z této hry superhru. I hlavní hrdina Cole MacGrath má co dočinění s úspěchem InFamous. Je to takový SubZero a Scorpion z Mortal Kombat dohromady, ale rozhodně to není jediné, co umí. Víceúčelový hrdina, který se rozhodně nedá zahanbit mazáky typu Batman či Spider-Man.

DC Universe online

Onlinovka ve stylu World of Warcraft, v níž se mohou všichni majitelé konzole PlayStation 3 doslova vyřádit. Fandy komiksů zaplaví blahem, neboť je v ní i celá řada běžným smrtelníkům neznámých postav. Hráči si navíc mohou zvolit mezi padouchy či hrdiny a vydat se na prozkoumávání obří Metropole, již je třeba zachránit před apokalypsou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme 6 nejlepších komiksových her se superhrdiny

Hide picture