Menu
FANZINE.cz
Technologie

Vybrali jsme 8 nejtěžších bossů z her. Vévodí jim mechanický Hitler

Redakce

Redakce

2. 4. 2012

Závěrečné levely s těmi nejtvrdšími protivníky jsou někdy obzvlášť náročné. Každý jistě toužil zahodit ovladač z okna kvůli jednomu hernímu okamžiku. TOPZINE.cz vybral pár těžkých bossů, na které se jen tak nezapomíná.

Není snad lepšího pocitu, než stanout se svým hrdinou tváří v tvář poslední překážce k dokončení hry ... Někdy je to však makačka Zdroj: youtube.com

Poslední level, poslední protivník, poslední zápas – to vše označuje jedno jediné kolo před koncem hry. Každá hra, byť ta, kterou člověk zbožňuje, jednou skončí. Ale co když je právě v posledním levelu ten nejtěžší protivník na světě? Čeká se to. Ale někteří mají prostě tvrdší slupku.

FOTO: General Raam General Raam (Gears of War)

Hra Gears of War je už sama o sobě titulem plná zajímavých soubojů, ovšem tento smělý boss je všechny trčí do kapsy. Jeho  svérázný způsob boje zaručeně potrápil snad každého hráče. Nejspíš bude situace vyžadovat více trpělivosti, ale nakonec i  Raam složí své kosti na zem. Jen to chce odolat touze prásknout do bot. Podle oficiálních statistik si s ním poradilo jen 20 % majitelů originální kopie hry.

Jinpachi Mishima (Tekken) 

Tekken nikdy nepřekvapil závěrečným bossem tolik jako v Tekkenu 5. Jinpachi potrápil nejeden hráčský apetit. Podobně jako Shao Kahn, i Jinpachi využívá pořád ty samé útoky, například nejméně oblíbený fireball. Pocit, že nelze absolutně nic udělat, je opravdu frustrující a v případě právě tohoto bosse hráče přepadne několikrát.

Čtěte také: Vybrali jsme nejlepší zombie hry. Naučí vás přežít invazi nemrtvých

Shao Kahn (Mortal Kombat)

Úspěšná mlátička má také svého oblíbence – vládce Netherealmu, Shao Kahna. Konkrétně je řeč o Mortal Kombat: Armageddon, kde  zmíněný boss dělá pěknou neplechu fanouškům bojové série. Shao Kahn užívá zhruba tři útoky a to pořád dokola, čímž dokáže dokonale naštvat. Jakmile se k němu hráč, s notnou dávkou štěstí, dostane, pravděpodobně prokliká ovladač – ale vyhraje.

William Birkin (Resident Evil 2)

Jeden z nejvíce frustrujících herních bossů je psychicky narušený vědec, který se zachránil tím, že si sám šlehnul pořádnou porci G-viru. Dalo by se říci, že když se zkombinuje zběsilá rychlost, veškeré herní fígle z předchozích titulů Resident Evil a krátký odpočet ke skončení levelu, člověk se dostane k tomuto bossovi. Opravdu těžká zkouška vytrvalosti. Zvláště proto, že se tenhle bastard v průběhu hry objevuje pokaždé v ještě nechutnější, více zmutované verzi.

Atoq Navarro (Uncharted)

Boss prvního dílu výborné série Uncharted. Záporák, jehož je nutné porazit pouhými pěstmi to se svým kvérem umí pekelně dobře, stačí jedna rána a hráči se na obrazovce objeví políčko s výzvou k opakování hry. S trochou cviku se dá v pohodě porazit, ale chce to pevné nervy a hlavně hbité prsty.

Čtěte také: Vybrali jsme 6 nejlepších komiksových her se superhrdiny

Frank Horrigan (Fallout 2)

Během hry ho vidíte rozstřílet nevinnou rodinu včetně dětí, abyste ho v poslední fázi hry mohli rozstřílet na cucky. Frank je supervoják vzniklý kombinací FEV viru a těch nejlepších implantátů dostupných v americké armádě. Ze všeho nejvíc je věrný odkazu předapokalyptických Spojených států a je tak nemyslící horou svaloviny, která nikdy neuzná svoji porážku. Porazit ho tváří v tvář bez pomoci party prchajících vojáků a přeinstalovaných strážních věží je docela peklo.

Diablo ( Diablo 2)

Nikdo neví, jak přesně tohoto netvora zničit. Pokaždé, když se to hráčům povedlo, objevilo se další pokračování, v němž se pekelná bestie znovu vrátila. Stal se jedním z nejkultovnějších bossů herní historie a zároveň takovou herní alternativou maturity. Za dospělého hráče se hrdě může považovat jen ten, kdo Diabla srazil na kolena.

Mecha Hitler(Wolfenstein 3D)

Má smysl představovat největšího padoucha lidských dějin? Asi ne. Představte si ho však v technologicky neskutečně vyspělém exoskeletonu vyzbrojeného dvěma páry rotačních kulometů na každé straně. Bez zmáčknutí legendární klávesové kombinace ILM si na něj troufl opravdu jen málokdo.

Nedostal se do našeho výběru některý z vašich oblíbených bossů? Uveďte ho do diskuze pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme 8 nejtěžších bossů z her. Vévodí jim mechanický Hitler

Hide picture