Menu
FANZINE.cz
Technologie

Vybrali jsme devět nejkrvavějších her. Močí se v nich na lidi a dusí sáčkem

Jakub Bilko

Jakub Bilko

7. 9. 2011

Pro čtenáře Topzine.cz jsme vybrali devět nejnásilnějších a nejkrvavější her. Podívejte se na několik her, které méně otrlému hráči zaručeně zvednou žaludek.

Násilí na zombiích prý cenzorům tolik nevadí, Zdroj: distributor hry

Brutalita se může objevit všude, počínaje FPS střílečkou, konče akční adventurou. Existuje celá řada titulů, které sice mají nálepku 18+, ale čelí stálému bombardování ze strany antiherních aktivistů. Seznamte se s těmi nejnásilnějšími hrami, které kdy spatřily světlo světa. Tyhle pařby Flanders ze Simpsonů svým přiblblým dětem nikdy nekoupí.

Grand Theft Auto

Bezdůvodné napadání chodců nožem, střelnou zbraní nebo pěstmi má na psychiku antiherních puritánů neblahý efekt. Když se ovšem do dění zapojí ragdoll fyzika jako v GTA 4, vypadají tyto činy mnohem realističtěji, obzvlášť po střetu chodce s vozem.

Dead Rising 2: Off the Record. Podívejte se na pošahance v lunaparku!

Násilí je v sérii GTA vyjádřeno i slovníkem, který je v mnoha momentech nevybíravě vulgární, vzpoměňte si třeba na San Andreas.

Mortal Kombat

Když ovšem hrubý hlas zvolá fatality, je jasné, že se odehrála krutá a krvavá poprava nějakého bojovníka ve hře Mortal Kombat. Fatality jsou sice těžce proveditelné, tvoří ovšem zpestření závěru zápasu na život a na smrt.

V nejnovějším Mortal Kombatu jsou tyto dokončovací eventy zpracovány opravdu krvavě. Trhání končetin, řezání nepřítele na kousky, utržení hlavy a srdce s jejich vzájemnou výměnou apod. S nadsázkou řečeno, násilníci se po tomto přiblíží karmě.

Postal 2

Hra Postal 2 je kontroverzní sama o sobě. Ve hře, jež skrývá volnost vašeho jednání, se totiž objevují zvrácenosti jako močení na veřejnosti. Lidé na to většinou reagují negativně, obzvlášť močíte-li někomu do obličeje.

Můžete například pokračovat několika kopanci nebo lze lopatou oddělit hlavu od těla. Další pikantností je možnost polít někoho benzínem a následně zapálit. Postal 2 je zkrátka v pomyslném žebříčku násilných her na těch nejvyšších příčkách. Také díky misi, jejímž cílem je pomočit hrob vlastního otce.

Soldier of Fortune

FPS střílečka Soldier of Fortune je pověstná díky možnosti ustřelování nepřátelských končetin a velké míře brutality.

Chcete z iPhonu udělat vibrátor? Inspirujte se zábavnými aplikacemi!

V závislosti na tom, do jakého bodu se trefíte, je vykonána reakce. Mnohdy máte možnost přihlížet tomu, jak nepřátelé s křikem pomalu umírají, například po zásahu do spodních partií. V několika zemích byla hra kvůli přílišnému násilí stažena.

Manhunt

Rockstar Games to s násilnými hrami umí. Kromě série GTA tito hoši stojí za vznikem hry Manhunt, stealth hororové akce, jež se odehrává v temném prostředí. Nepřátelům, kteří po hráčově postavě jdou, se lze ukrýt v temných zákoutích a následně je překvapit výpadem například s cihlou či jinou chladnou zbraní v ruce.

Nepřátele lze zlikvidovat vícero způsoby za pomoci předmětů nalezených kolem, mezi ně se počítá třeba  i lidská hlava nebo končetiny. Samotný děj dnes už mnoho lidí nepamatuje, ale na dušení nepřátel plastovým sáčkem zapomene jen málokdo.

God of War

To takový Kratos, hrdina hry God of War a ikona krvavých masakrů, se s ničím moc nepáře. Jeho rukou zemřel nejen celý starořecký Olymp, ale také spousta civilistů. Jelikož většinou rube větší zástupy nepřátel, užijete si červené tekutiny až až.

Obzvlášť při soubojích s většími nepřáteli nebo s bossy lze při jejich ochromení využít dokončovací manévr, jako když Kratos vytrhne kyklopovi už tak jediné oko. V souboji s bossy docílíte podobného efektu formou quick time eventů (mačkání tlačítek, která se objevují na obrazovce).

Punisher

Snad nejméně známá vykrádačka legendárního Maxe Payna. Punisher sice bojuje proti kriminalitě, užívá k tomu ovšem nevybíravé metody. Od mučení při výslechu až po zabíjení. Zlořádům totiž dokáže smrt pořádně okořenit.

Na místě je mnoho způsobů popravy nepřátel. Mezi ty nejzajímavější patří rozvrtání hlavy vrtačkou, vhození do ventilátoru á la Univerzální voják, použití drtičky na odpad nebo třeba můžete zloduchovou hlavou nakrmit hladové piraně. Způsobů jsou opravdu mraky.

Gears of War

Náš speciál zakončíme také něčím exkluzivním pro Xbox 360. Third person střílečka Gears of War obsahuje zbraň Lancer. Ano, je to ta s motorovou pilou.

Násilí ve hrách. Kdo si hraje, nezlobí!

Díky možnosti rozřezat nepřítele v animaci, kde hráči krev prská na obrazovku za doprovodu hlasitého zvuku, který vydává motorová pila, hrdina a oběť, se stal Lancer jednou z nejoblíbenějších zbraní. Navíc hra obsahuje několik způsobů, jak dokončit nepřítele. Dojde tedy na lámání vazu, šlapání na hlavu a tak podobně.

Duke Nukem 3D

Dnes již legendární střílečka patřící počátkem devadesátých let k tomu nejlepšímu na trhu. Střílení, spousta krve a nepřátelé rozpadající se na hromádku biologického materiálu. Po obnažených dekoltech pixelových 2D prostitutek přišlo na řadu také brutální vraždění futuristickými zbraněmi

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme devět nejkrvavějších her. Močí se v nich na lidi a dusí sáčkem

Hide picture