Menu
FANZINE.cz
Technologie

Vybrali jsme nejhorší hry k Vánocům. Tyhle pařby si raději nepřejte

Marek Jedinák

Marek Jedinák

11. 12. 2011

FOTO: VánoceJe otázkou pouhých dnů, kdy se hráči rozeběhnou ke stromečkům a začnou zuřivě rozbalovat dárky. TOPZINE.cz dal dohromady pětici her, která je jako vánoční dárek rozhodně nenadchne.

PlayStation a Xbox. K Jaké televizi je připojíte? Foto: Tadeáš Kubů, Topzine.cz

Herní konzole jsou skvělým dárkem. Některé hry naopak nikoli Foto: Tadeáš Kubů, Topzine.cz

Letošní rok překypoval velmi širokou nabídkou herních titulů, z nichž mnohé překonaly očekávání. Celá řada her se okamžitě katapultovala do klenotnice herního průmyslu, což ale automaticky neznamená, že se povedly všechny. TOPZINE.cz vybral ty nejrozporuplnější hry, místo nichž by nebylo od věci sáhnout po nějaké o něco jistější pařbě.

Need For Speed: The Run

Jen málokterý produkt se dočká přecenění či nějaké akce hned několik týdnů po zahájení prodeje. Právě tenhle unikátní kousek se podařil závodní hře, kterou nezachránilo ani slavné jméno zvučné série. Vydavatel ji ke svým ostatním hrám nabízí pod kamufláží Vánoc s velikou slevou. Nevyužitý potenciál příběhu, extrémní nevyladěnost a stupidní děj nudící i děti předškolního věku, takové charakteristky provázejí jen jeden tip titulů: maximální propadáky.

Harry Potter a Relikvie smrti II

Knihy a filmy s ústřední postavou oblíbeného kouzelníka, nevyrovnaného se smrtí svých rodičů, dobyly svět. Totéž se ale v žádném případě nedá říci o hře, která si z něj vypůjčila pouze postavy a kouzla. Čtyři hodiny dlouhá jízda pekelně nudným titulem je pouze pro silně otrlé. Minimum dialogů, nenápaditý design levelů a tupé střílení stále stejných nepřátel nejsou jen pojmy vztahující se k hitům osmdesátých let, ale i perfektní charakteristika herní adaptace posledního Pottera.

NHL 12

NHL se stalo každoročním hitem, o který žadoní malé děti zlákané novou obálkou pravidelně v září, kdy periodicky vychází. Titul nedokázal ani za několik let představit nový engine, případně přidat nějaká zásadní vylepšení. Ano, komplexně jde stále o solidní produkt, nicméně pokud hráči vlastní některou z předchozích her s nižším pořadovým číslem – a nejde o asociály sedící celý den u virtuálního hokeje –, nemá smysl pořizovat nové NHL kvůli aktualizované soupisce. Do starších dílů se dá totiž legálně stáhnout z on-line služeb Xbox Live nebo PS Network.

Shadows of the Damned

Internet v první polovině roku zavalovaly zprávy o akčním titulu, za nímž stojí trojice zkušených autorů úspěšných videoher velmi zvučných jmen, alespoň mezi ortodoxními hráči. Jsou však schopní lidé zárukou kvalitního titulu? Ne. Hra sice dosáhla ze strany kritiky nadprůměrného přijetí, ale z hlediska realizovaných tržeb šlo o menší fiasko. Sázka na černý humor a nádech sexuality, jež hrou prostupuje, nevyšla. Klon kultovního zombie hororu svůj vzor rozhodně nepředčil.

Alice: Madness Returns

Podivná akční adventura s hodně svéráznou grafickou interpretací (jako z hlavy lehce ulítlého režiséra Tima Burtona) vsadila na kombinaci násilí a specifického vizuálu. Spíše podprůměrný příběh, k jehož dovršení vede ovšem nadprůměrná herní doba, je lemován stereotypem v podobě skákání, zabíjení a pobíhání sem a tam. Současná generace hráčů je však mnohem náročnější, než aby se nechala zlákat na černobílé podkolenky a lehký EMO fetiš.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme nejhorší hry k Vánocům. Tyhle pařby si raději nepřejte

Hide picture