Menu
FANZINE.cz
Technologie

Vybrali jsme nejlepší hry na PlayStation 3 za rok 2011

Marek Jedinák

Marek Jedinák

15. 12. 2011

OBR.: PS3 SlimRok 2011 rozšířil portfolio exkluzivních titulů pro herní konzoli PlayStation 3 o celou řadu nových pecek. TOPZINE.cz vybral pro své čtenáře ty nejlepší z nich.

OBR.: PS3 Slim

PlayStation rozšířil portfolio exkluzivních titulů o celou řadu pecek Zdroj: Sony.com

Společnost Sony odpovědná za vývoj a distribuci konzole PlayStation 3 chytla příležitost za pačesy a hráčům během roku naservírovala téměř desítku áčkových, exkluzivních titulů. Oproti konkurenčnímu Xboxu 360 tak dokázala hráčům nabídnout i širokou škálu her, které si majitelé ostatních platforem jednoduše nezahrají. Podívejte se na ty nejlepší tituly, jejichž koupí zaručeně neprohloupíte.

Uncharted 3: Dobrodružství ve filmovém stylu

Fantastické dobrodružství říznuté špetkou archeologie a možná až přebytkem akce. Připomíná vám to Indiana Jonese? Nemýlíte se, hra se filmové tetralogii extrémně podobá a ani se tím netají. V kombinaci s perfektní výpravou, vizuálem, za nějž hra na herních oscarech VGA získala ocenění v kategorii grafika roku, a propracovaným scénářem jde o produkt, který mohou majitelům PlayStationu 3 ostatní pouze tiše závidět.

InFamous 2: Pecka v otevřeném světě

Floutek pracující jako messenger získá superschopnosti a zvolí si mezi konáním dobra či zla. To všechno v obřím a otevřeném světě. Možnost volby a flákání se po rozlehlém virtuálním světě hráči mohou poskytnout spoustu zábavy. Kvůli příliš stereotypním questům a malému počtu inovací však taky řádnou porci nudy. Pro fanoušky komiksů, kteří vždycky snili o tom, že se světu pomstí prostřednictvím nabytí neomezené moci, tento titul zvedne ego a uspokojí a zabaví je od začátku až do konce. Ne nadarmo se o hře mluví jako o nejlepší sandboxovce roku.

OBR.: Útěk před kolosemICO & Shadow of the Colossus: Hry se staly uměním

Remaky dvou legendárních her, jež si již na PlayStationu 2 vybudovaly pozici nesmrtelných kultů. Díky komprimaci do HD nabízejí i na současné poměry koukatelnou grafiku, díky jejímuž spojení se skvělou hratelností a megalomanským zpracováním z nich díky nižší ceně a prodeji v podobě dvou samostatných her v jednom balení činí jasnou koupi pro konzolové hráče, kteří to se svoji herní vášní myslí skutečně vážně.

FOTO: Killzone 3

Killzone 3: Válka s vesmírnými nacisty

V současnosti nejžádanější herní žánr, střílečka z pohledu první osoby, má svého výlučného zástupce i na PlayStationu. Killzone se stalo dnes již profláknutou sérií proslulou především neskutečnou grafikou, jež na konzolích nemá obdoby ani v případě Battlefieldu 3 či Crysis 2. Príběh plný klišé a boje s vesmírnými nepřáteli ovládanými totalitní ideologií příliš nenadchne, ale jde o naprosto fantastický válečný zážitek ve variabilním herním prostředí nejrůznějších planet.

Resistance 3: Spielbergova válka světů trochu jinak

Ačkoli hra oproti očekáváním lehce zklamala, obsahuje i celou řadu pozitivních aspektů, ať už jde o megalomanský příběh šitý na míru popcornovým hráčům, nebo o skvělé vyprávění bohužel už ne příliš vyváženého scénáře. Tísnivá atmosféra, obří monstra a futur retro zbraně činí z titulu stylový pel mel. A minimálně první polovina hry stojí kvalitativně vážně za to.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme nejlepší hry na PlayStation 3 za rok 2011

Hide picture