Menu
FANZINE.cz
Technologie

Vybrali jsme nejlepší Star Wars hry. Rozvíjejí a doplňují hvězdné univerzum

Jakub Bilko

Jakub Bilko

23. 2. 2012

OBR: Jedi vs Sith rozhodující bitvěVybrali jsme několik zajímavých titulů z univerza Hvězdných válek. Ať už patříte mezi fanoušky RPG, hledáte zběsilé akce nebo rádi taktizujete v rámci realtimových strategií, TOPZINE.cz si pro své čtenáře připravil tematický článek, ve kterém každý nalezne to své.

Některé tituly jsou zasazeny do období staré republiky, kde jediové a sithové opět pozvedávají své lightsabery. Zdroj: vydavatel hry

Po úspěšných filmech George Lucase měl nejeden hráč radost z toho, že se mohl stát alespoň formou herního zpracování součástí rozsáhlého světa, který bezesporu sága Hvězdných válek nabízí. A co teprve, když se rozezvuční světelný meč zanechávající za sebou barevnou stopu a useknuté končetiny? Pojďme se podívat na nejzajímavější hry, které započaly už před dávnými časy, v předaleké galaxii.

Galactic Battlegrounds

Dnes již silným retro dojmem vyhlížející realtimová strategie, která byla koncepčně přirovnávána k Age of Empires. Hra nabízí příjemnou míru zábavy na bitevních polích. Kromě velkého počtu jednotek, roztříděných na pozemní, vzdušné i vodní, se účastníky konfliktů stávají i hrdinové, a to zejména známé tváře v podobě Luka Skywalkera, Landa nebo třeba mistra Yody. Po dokončení rozsáhlé kampaně si můžete zasoupeřit s přáteli i nepřáteli v multiplayeru nebo využít editor misí.

Empire at War

Povedená realtimová strategie, která kromě klasických pozemních bitev nabízí také vesmírná tažení, obohacená o obsazování planet a rozšiřování základny. Dějištěm je doba, kdy Impérium chystá Hvězdu smrti. Určitě potěší možnost hrát za stranu Impéria nebo za Rebely, jejichž úkolem je zničení oné mocné imperiální zbraně. V bitvách se můžeme setkat se známými jmény, jako jsou Darth Vader, Han Solo nebo třeba Kyle Katarn, hlavní protagonista Jedi Knight série. Hráči mají výjimečnou možnost zahrát si i za tu špatnou stranu a přepsat tak dějiny slavné ságy.

Battlefront

Multiplayerově zaměřená akční záležitost, jež nabízí zběsilé přestřelky na rozlehlých mapách. Možnost výběru velkého počtu frakcí, včetně různých povolání, umožňuje vystřídat variabilní zbraňový arzenál. Svištění laserů a celý ten hluk okolo je následkem dvou protitáborů mydlících se hlava nehlava. Zaujímání záchytných bodů vám přinese větší možnosti respawnu, nicméně potkáte-li nepřátelský tank nebo obřího mechaňáka, užijete si respawnování dostatek, pokud tedy nepřekypujete raketometnou municí či rychlýma nohama. Samozřejmě můžete do podobného pozlátka naskočit sami.

Jedi Academy

Nemohli jsme se nezmínit alespoň o jedné hře z Jedi Knight série. Právě Academy nabízí opravdu početné souboje se světelnými meči, které se v průběhu hry stávají, díky možnosti vlastnit rovnou dva, či dvojitý po vzoru Dartha Maula, o to zábavnější. Používání síly je také na denním pořádku, nechybí ani pověstné blesky. Zajímavým zpestřením je možnost volby vašeho skutku v některé z klíčových situací, díky níž se lze přidat na temnou stranu síly. Ze slabého neznámého se tedy na konci může stát zlosyn, po němž jde celý jediovský chrám.

The Force Unleashed

Pro mnohé hráče je temná strana síly to pravé ořechové a nutno říci, že po dohrání této hry ji nejspíš budou milovat ještě více. Chopíte se rovnou samotného Dartha Vadera, kterého žádná menší ani větší překážka nezastaví. Ony překážky jsou například zástupy Stormtrooperů, se kterými si můžete opravdu variabilně pohrát. Použitím síly se tak souboje stávají nesmírně zábavné – nejenže si lze s nepřáteli ve vzduchu různě pohrávat, ale naskytuje se také možnost vrhání celé škály předmětů nalezených kolem. Připojte k tomu červený světelný meč, vojáky, kteří se za letu snaží něčeho nebo někoho chytnout, aby se zachránili, a náhle je z toho povedená akční jednohubka.

Kinghts of the Old Republic

Tentokráte akční RPG, jenž dává větší prostor volby. Zatímco u Jedi Academy se důsledky vašeho rozhodnutí prolnuly až ve velkém finále, zde budete mít příležitostí o mnoho více. Podle přístupu k daným problémům se vám body přičítají buďto k světlé straně, většinou pakliže neprolejete krev a podobně, nebo k té temné, pokud si naopak nelámete s ničím hlavu a použijete světelný meč všude, kde se dá. V samotných soubojích se naskytuje možnost lehkého taktizování, čemuž napomáhá možnost stopnutí hry a následné rozhlížení se kolem pro orientaci.

Star Wars: The Old RepublicThe Old Republic

Aktuální hra, která se po nedávném vydání dočkala obrovského návalu hráčů. Prozatím to ani ve snu nevypadá, že by hru potkal stejný osud jako SW Galaxie, jejíž definitivní konec jste mohli zaznamenat v prosinci minulého roku. The Old republic toho má opravdu co nabídnout, ostatně přesvědčit se můžete v naší recenzi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme nejlepší Star Wars hry. Rozvíjejí a doplňují hvězdné univerzum

Hide picture