Menu
FANZINE.cz
Technologie

Vybrali jsme nejlepší zombie hry. Naučí vás přežít invazi nemrtvých

Marek Jedinák

Marek Jedinák

25. 3. 2012

Fenomén oživlých mrtvol patří mezi jeden z nejsilnějších kultů v soudobé popkultuře. TOPZINE.cz pro své čtenáře vybral ty nejlepší hry se zombíky, které uspokojí jak náročné žánrové fanoušky, tak občasné pařany.

Tohle je jedna z posledních věcí, kterou uvidíme, jestliže nastane zombie apokalypsa. zdroj: deadrising.com

Tematika oživlých mrtvol si v rámci popkultury vydobyla velmi silné místečko a stala se kultem vyznávaným nejen mezi geeky. Zombie na moderního člověka útočí z filmových pláten, komiksových stránek, ale také ve formě disků s počítačovými či konzolovými hrami. Podívejte se na ty nejlepší z nich. Kdo ví, třeba hráčům zkušenosti z těchto her jednou zachrání život.

Série Resident Evil

Žánrová legenda, která z Japonska infikovala celý svět. Příběh o zlé, možná až fašistické transnacionální korporaci, jež neetickými experimenty stvoří virus měnící živé bytosti v oživlé mrtvoly. Původní díly nabízely skvělý příběh a parádní atmosféry, místy snad dokázaly i vyděsit. Atmosféra klasického zombie hororu se sice začala s třetím dílem lehounce vytrácet, ale očekávaný Resident Evil 6 má dle prvního traileru šanci tento trend zvrátit. Důkazem kvalit je i to, že v rámci brandu vznikla celá řada přímých pokračování či spin-offů.

Čtěte také: Vybrali jsme 6 nejlepších komiksových her se superhrdiny

Left 4 Dead

Střílečka z pohledu první osoby ideální především pro hru více hráčů dokázala z atmosféry zombie apokalypsy vytěžit snad naprosté maximum. Čtyři scénáře, v nichž se musí parta přeživších imunních vůči infekci dostat do bezpečí a po cestě znovu uspat desítky útočících nemrtvých. Dnes již kultovní nápisy na zdech takzvaných safehousů neskutečně vyživující lehce depresivní feeling celé hry utkvěly v paměti řady hráčů. Velmi populární je hraní této hry s kamarády především v období zkouškového.

Red Dead Redemption: Undead Nightmare

Jedna ze suverénně nejlepších her roku 2010 přišla s ještě neskutečnějším datadiskem. Divoký západ se z čista jasna zahalil do nemrtvého hávu a životem ostřílená hlavní postava usiluje o to nejdůležitější – o přežití a nalezení možného léku. Nespornou kvalitou je fakt, že se i přes brakový nádech kombinace klasického westernu se zombie hororem autorům podařilo udržet laťku serióznosti na úrovni podobné původnímu vanilla titulu. Jedinou vadou na kráse je poněkud vysoká cena, vezmeme-li v úvahu, že jde o pouhý datadisk.

Dead Island

Nefalšovaný zombie zážitek, jenž všechny uchvátil prvním trailerem. Dovolená v rajském hotelovém resortu se změní ve zběsilý útěk plný krve a násilí. Dead Island je parádní akcí říznutou RPG prvky, jež uspokojí i ty nejnáročnější žánrové příznivce a mudrující geeky. Questy typu dones přeživším jídlo, postav z beden nápis help či sežeň materiál na vyzbrojení dodávky jsou přesně tím, o čem snily generace předchozích fajnšmekrů. V souvislosti s dlouhou herní dobou je to jedna z nejlepších her se zombie tématikou.

Čtěte také: TOP 8 zbraní z videoher. Vytuňte si invalidní vozíček a vrhejte atomovky

Dead Rising

Náročná hra (ne)jen pro ty, kteří to se zombie horory myslí opravdu vážně. Titul se velmi okatě podobá remaku legendárního filmu Úsvit mrtvých. Hráči uvěznění v obrovském nákupním centru mají rozsáhlou škálu možností, jak likvidovat oživlé mrtvoly. V souvislosti se skvělým příběhem a velkou časovou náročností jde snad jen o krapet menší simulaci opravdové zombie apokalypsy než v případě Dead Islandu. Jediným drobným neduhem zůstává fakt, že si hru zahrají pouze majitelé konzole Xbox 360, neboť na další platformy nikdy nevyšla.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme nejlepší zombie hry. Naučí vás přežít invazi nemrtvých

Hide picture