Vybrali jsme nejlepší zombie hry. Naučí vás přežít invazi nemrtvých

Fenomén oživlých mrtvol patří mezi jeden z nejsilnějších kultů v soudobé popkultuře. TOPZINE.cz pro své čtenáře vybral ty nejlepší hry se zombíky, které uspokojí jak náročné žánrové fanoušky, tak občasné pařany.

Tohle je jedna z posledních věcí, kterou uvidíme, jestliže nastane zombie apokalypsa. zdroj: deadrising.com

Tematika oživlých mrtvol si v rámci popkultury vydobyla velmi silné místečko a stala se kultem vyznávaným nejen mezi geeky. Zombie na moderního člověka útočí z filmových pláten, komiksových stránek, ale také ve formě disků s počítačovými či konzolovými hrami. Podívejte se na ty nejlepší z nich. Kdo ví, třeba hráčům zkušenosti z těchto her jednou zachrání život.

Série Resident Evil

Žánrová legenda, která z Japonska infikovala celý svět. Příběh o zlé, možná až fašistické transnacionální korporaci, jež neetickými experimenty stvoří virus měnící živé bytosti v oživlé mrtvoly. Původní díly nabízely skvělý příběh a parádní atmosféry, místy snad dokázaly i vyděsit. Atmosféra klasického zombie hororu se sice začala s třetím dílem lehounce vytrácet, ale očekávaný Resident Evil 6 má dle prvního traileru šanci tento trend zvrátit. Důkazem kvalit je i to, že v rámci brandu vznikla celá řada přímých pokračování či spin-offů.

Čtěte také: Vybrali jsme 6 nejlepších komiksových her se superhrdiny

Left 4 Dead

Střílečka z pohledu první osoby ideální především pro hru více hráčů dokázala z atmosféry zombie apokalypsy vytěžit snad naprosté maximum. Čtyři scénáře, v nichž se musí parta přeživších imunních vůči infekci dostat do bezpečí a po cestě znovu uspat desítky útočících nemrtvých. Dnes již kultovní nápisy na zdech takzvaných safehousů neskutečně vyživující lehce depresivní feeling celé hry utkvěly v paměti řady hráčů. Velmi populární je hraní této hry s kamarády především v období zkouškového.

Red Dead Redemption: Undead Nightmare

Jedna ze suverénně nejlepších her roku 2010 přišla s ještě neskutečnějším datadiskem. Divoký západ se z čista jasna zahalil do nemrtvého hávu a životem ostřílená hlavní postava usiluje o to nejdůležitější – o přežití a nalezení možného léku. Nespornou kvalitou je fakt, že se i přes brakový nádech kombinace klasického westernu se zombie hororem autorům podařilo udržet laťku serióznosti na úrovni podobné původnímu vanilla titulu. Jedinou vadou na kráse je poněkud vysoká cena, vezmeme-li v úvahu, že jde o pouhý datadisk.

Dead Island

Nefalšovaný zombie zážitek, jenž všechny uchvátil prvním trailerem. Dovolená v rajském hotelovém resortu se změní ve zběsilý útěk plný krve a násilí. Dead Island je parádní akcí říznutou RPG prvky, jež uspokojí i ty nejnáročnější žánrové příznivce a mudrující geeky. Questy typu dones přeživším jídlo, postav z beden nápis help či sežeň materiál na vyzbrojení dodávky jsou přesně tím, o čem snily generace předchozích fajnšmekrů. V souvislosti s dlouhou herní dobou je to jedna z nejlepších her se zombie tématikou.

Čtěte také: TOP 8 zbraní z videoher. Vytuňte si invalidní vozíček a vrhejte atomovky

Dead Rising

Náročná hra (ne)jen pro ty, kteří to se zombie horory myslí opravdu vážně. Titul se velmi okatě podobá remaku legendárního filmu Úsvit mrtvých. Hráči uvěznění v obrovském nákupním centru mají rozsáhlou škálu možností, jak likvidovat oživlé mrtvoly. V souvislosti se skvělým příběhem a velkou časovou náročností jde snad jen o krapet menší simulaci opravdové zombie apokalypsy než v případě Dead Islandu. Jediným drobným neduhem zůstává fakt, že si hru zahrají pouze majitelé konzole Xbox 360, neboť na další platformy nikdy nevyšla.

Vybrali jsme nejlepší zombie hry. Naučí vás přežít invazi nemrtvých
Ohodnoťte tento článek

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.