Menu
FANZINE.cz
Technologie

Vybrali jsme největší herní drsňáky. Tihle chlápci si neberou servítky

Jakub Bilko

Jakub Bilko

9. 5. 2012

Duke NukemVybrali jsme herní postavy, které si díky svému osobitému charakteru poradí v každé situaci. Neohlížejí se na to, co je správné, a ženou se za svým posláním, ať to stojí, co to stojí. Takovéto drsňáky byste s radostí uvítali na své straně v případě konfliktu.

Duke Nukem

„Let’s kick some asses, baby!“ Zdroj: dukenukemforever.com

Neberou si servítky, jsou plně odhodláni splnit úkol podle svých představ, mají svůj vlastní plán a rozkazy či společenské konvence jsou na vedlejší koleji. Mají svůj osobitý styl jednání, své počínání často okoření drsnými hláškami nebo prostě dávají najevo, že neberou nepřítele příliš vážně. Často se snaží jednat na vlastní pěst.

Max Payne 3 05Max Payne

Hlavní hrdina stejnojmenné série býval policistou v New Yorku, prolezlém korupcí, drogami a všemožnou spodinou, jež uvrhla metropoli do špíny. Poté, co byla jeho rodina zavražděna feťáky pod vlivem drogy Valkyrie, uhání Max kupředu, aby celý projekt v čele s jeho vedením poslal do jámy pekelné. Psychicky zlomený Max jednající především na vlastní pěst za sebou zanechává smrt i v pokračování, ve kterém je noir atmosféra v kostech cítit ještě více. Navíc během roku vyjde třetí díl.

Marcus Fenix

Hora svaloviny, jakou Marcus představuje, by možná vzbuzovala na klání bodybuildingu podezření, že užívá steroidy, ale pro účely ukončení čtrnáct let trvající války se Marcus hodí jako nikdo jiný. Strávil čtyři roky ve vězení, aby nakonec jeho zatrpklá osobnost mohla svým emocím dát volný průběh a rozmetat tunelovou dopravní síť proradných Locustů. V čele jednotky Delta postupuje Marcus se svými společníky přes masy ničemů, jako by se nechumelilo. Ostrý slovník a hukot motorových pil dělají z Delta squad nebezpečně vyhlížející bastardy.

Čtěte také: Vybrali jsme nejlepší zombie hry. Naučí vás přežít invazi nemrtvých

Call of Duty Modern Warfare 3- Captain PriceKapitán Price

Price by se v podstatě dal nazvat jednou z kultovních postav Call of Duty, jelikož se objevuje hned v několika dílech a hráč si ho určitě zapamatuje. Mohli jsme se s ním setkat již v debutovém díle série odehrávajícím se ve druhé světové válce, kde mu přezdívali The Red Devil (rudý ďábel), což docela trefně vystihuje jeho charakter. Typický knír mu po celou dobu zůstal, stejně jako jeho osobnost. Jedná se o disciplinovaného a vážného vojáka, který občas hráče bombarduje urážkami, když má o něčem pochyby. Hráč se s ním ovšem v roli ovladatelné postavy sblíží, aby byl po jeho boku v závěru svědkem velké, až hollywoodské akce.

Devil May Cry 4- DanteDante (Devil May Cry)

Dante není pouhý frajer či narcista, ale lovec démonů chránící lidstvo před vyvrhely pekel. Jemu samému v těle koluje démonická krev, jež mu propůjčuje nadlidskou sílu. Ve jménu společnosti Devil May Cry tedy ničí zlo, čemuž paradoxně často předchází vtipné dialogy mezi ním a obětí. Dante si totiž z ničeho nedělá těžkou hlavu. Před tuhým soubojem démony zesměšňuje salvami humorných narážek.

The Witcher 2 - GeraltGeralt z Rivie

Vědmák ze Sapkowského ságy většinou nevzbuzuje přílišnou důvěru, když vkročí za brány města. Ačkoliv je jeho posláním zabíjet nestvůry, je stále nečlověkem, což se projevuje nevraživostí v řadách měšťanů. Většinou ovšem kráčí v klidu a občas nějaké to popichování oplácí vtipnou narážkou. I přesto Geralt vzbuzuje respekt, a to poprávu. Stačí, aby tasil jeden ze svých mečů, a hned to bude jasné i nejdrzejší NPC. Dokonalé umění meče podpořené magií dělá ze Zaklínače výborného partnera pro nebezpečnou výpravu.

Duke Nukem

Stylový egoista napumpovaný svalovinou, milovník žen a zbraní. Právě ženami je často obklopený. Jeho oblibou je nakopávání mimozemských zadnic, sarkastické hlášky a kouření doutníků. Duke zkrátka představuje synonymum pro akčního hrdinu či herního Chucka Norisse. Vyřeší cokoliv, kdykoliv, a hlavně ve velkém stylu.

Čtěte také: TOP 8 zbraní z videoher. Vytuňte si invalidní vozíček nebo vrhejte atomovky

OBR: KratosKratos

Zatímco Duke je synonymem akčního hrdiny, Kratos představuje synonymum těch největších jatek v historii. Jako nezastavitelný živel předvádí krvavou exhibici, při které umírají samotní bohové. Kdokoliv mu zkříží plány, nedopadne dobře, ani kdyby se na kolenou omlouval. Většinou Kratos provádí nevybíravé fatality laděné rudou choreografií. Už jen svým drsným zjevem a silnou hlasovou dispozicí se zapisuje do našeho seznamu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme největší herní drsňáky. Tihle chlápci si neberou servítky

Hide picture