Menu
FANZINE.cz
Komiks

Vybrali jsme 5 anime filmů, které byste si neměli nechat ujít

Jan Šuška

Jan Šuška

6. 2. 2018

Co je to anime? Termín anime se používá jako označení animovaných filmů, které jsou kresleny stylem manga. Vzniklo v Japonsku, kde je také zdaleka nejrozšířenější, a charakterizovat jej lze typickým stylem kresby.

Naušika z Větrného údolí (1984)

První autorský film známého japonského režiséra anime Hayao Miyazakiho, který psal příběh s přestávkami třináct let. Téma filmu je především o devastaci přírody, o ekologii v daleké budoucnosti.

Lidé v ní žijí na několika místech zbylých po takzvaných sedmi dnech ohně. Hlavní hrdinkou je mladá princezna, která se snaží odvrátit katastrofu hrozící ze strany obřího hmyzu.

Ninja Scroll (1993)

Akční anime určené spíše starším fanouškům, film obsahuje vesměs brutální scény a najdeme v něm i pár erotických okamžiků. Hlavní postava Jubeie je ninja, který skvěle ovládá umění meče. Při záchraně Kagery, ženy z klanu Koga, zabije hrdina jednoho z osmi ďáblů Kimonu, které poté musí povraždit všechny.

Díky svému příběhu a oblíbenosti hlavních hrdinů se stal Ninja Scroll jedním z nejoriginálnějších filmů anime.

Screenshot z Princezny Mononoke

Veselé trampoty Princezny Mononoke

Princezna Mononoke (1997)

Děj pojednává o boji mezi zvířecími božstvy a lidmi, kteří nerespektují přírodu. Zároveň se v něm můžeme setkat s těžkou láskou hlavních hrdinů – princezny Mononoke, která je adoptovaným dítětem vlčí bohyně, a válečníka prince Ashitaka.

Příběh může zaujmout především krásným zpracováním a historickým ztvárněním divoké přírody japonských lesů na konci čtrnáctého století.

Cesta do fantazie (2001)

Hlavní hrdinkou je malá japonská holčička ztracená s rodiči v tajuplném tunelu, který vede do jiného světa. Tento svět podobný lunaparku má však pod kontrolou stará čarodějnice, která promění její rodiče na prasata. Při snaze jim pomoci se malá hrdinka stává poskokem zlé čarodějnice.

Film získal v roce 2001 Oscara za nejlepší animovaný film.

Už víte, jak se dostanete do Zámku v oblacích?

Už víte, jak se dostanete do Zámku v oblacích?

Zámek v oblacích (2004)

Fantasy příběh o osudu mladé dívky Sophie. Na začátku příběhu ji uřkne čarodějnice a kouzlem ji změní na stařenu.

Její jedinou nadějí na zrušení kletby je čaroděj Howl, jehož dům na kuřích nohách se poflakuje po horách nad městem. Vydá se ho tedy navštívit a začne u něj pracovat jako uklízečka. Postupem času je vtažena do jeho světa magie a beznadějně se do něj zamiluje.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Vybrali jsme 5 anime filmů, které byste si neměli nechat ujít

Hide picture