Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Vychází knižní thriller Stefana Spjuta. Hlavní role sever a trol

Olga Buriánková

Olga Buriánková

28. 11. 2013

Stefan Spjut: StalloKoncem příštího týdne vyjde druhá kniha švédského spisovatele Stefana Spjuta. Milovníkům temných severských příběhů se román Stallo dostane do rukou 29. listopadu. Kdo by se nemohl dočkat, e-kniha je k dispozici již nyní. 

Titulní obálka švédského fantasy thrilleru Stallo.

Titulní obálka švédského fantasy thrilleru Stallo.

Stallo je napínavý román na pomezí žánrů, který v sobě mísí prvky thrilleru, hororu i fantasy. Stefan Spjut v něm vypráví o trollech či démonech, ale i o vztazích mezi lidmi, zvířaty a přírodou.

V autorově rodném Švédsku se prodalo více, než třicet tisíc výtisků. Režisér Mikael Marcimain s producentem Tomasem Alfredssonem podle něj chystají filmové zpracování. Práva ke knize byla prodána již do čtrnácti zemí Evropy a Jižní Ameriky. U nás se chystá vydání na konec listopadu 2013. Kdo by nechtěl čekat, může si český překlad románu koupit jako e-knihu v předprodeji.

Oficiální anotace

Léto roku 1978. Z chaty v dalarnských lesích ve Švédsku beze stopy zmizí malý chlapec. Jeho matka tvrdí, že ho unesl obr. Hocha už nikdy nenajdou.

Rok 1987, národní park Sarek v Laponsku. Gunnar Myrén, který se specializuje na fotografování divokých zvířat, zachytí ze svého letadla zvláštní výjev: medvěda uhánějícího přes močály, jemuž sedí na zádech podivné stvoření podobné dítěti, avšak chlupaté a s dlouhým ocasem. Vypadá jako opička, ale opice to není. Není to ani člověk, ani zvíře. Fotograf se domnívá, že zachytil trola.

Rok 2004. Susso Myrénová vytvoří webovou stránku věnovanou trollům a skřítkům. Snaží se najít důkaz, který by potvrdil jejich existenci. Tuto posedlost zdědila po svém dědovi, známém fotografovi divoké přírody. Jednou Susso zatelefonuje cizí žena a oznámí jí, že před svým domem zpozorovala malé podivné stvoření, které sledovalo ji i jejího čtyřletého vnuka. Susso vezme fotopast a okamžitě se za starou paní rozjede. Začíná děsivá výprava do neznáma…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vychází knižní thriller Stefana Spjuta. Hlavní role sever a trol

Hide picture