Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Vydejte se po stopách míst, kde se natáčely kultovní filmy

Cestování do míst, kde se natáčely dnes již legendární filmy, je stále oblíbenější aktivitou mnoha turistů. A protože covid-19 cestovní ruch stále do značné míry omezuje, můžete si spoustu těchto míst vychutnat ve velmi autentické atmosféře – bez fronty na selfíčko a bez toho, aby do vás někdo neustále vrážel či vás překřikoval. Kam tedy vyrazit?

Nový Zéland je domovem hobitů z Pána prstenů

Na úvod musíme začít klasikou, která je synonymem filmové turistiky. Hobití domy na Novém Zélandu a ikonická filmová krajina se staly cílem milionů turistů. Austrálie a Nový Zéland jsou turistům z většiny zemí však bohužel stále uzavřeny a vstup do těchto zemí pouze za účelem turistiky není dovolen. A jestliže tam míříte pracovně, potká vás dvoutýdenní karanténa.

Pokud bude situace ohledně covidu-19 pokračovat, nemusíte zoufat. Nové řady seriálu Pán prstenů, který aktuálně vzniká, se totiž s největší pravděpodobností budou natáčet na území Spojeného království, brzy tak budou mít fanoušci tohoto fantasy světa dostupnější alternativu.

Za Bondem překvapivě po Česku

Fanoušci Jamese Bonda naleznou díky množství filmů, které již byly s tímto agentem natočeny, místa pro filmovou turistiku takřka po celém světě. Jeden z nejlépe hodnocených filmů byl ale z velké části natočen v České republice, přestože filmový děj se zde neodehrává. Řeč je o Casino Royale, kde se sice mluví o Makedonii, avšak velká část natáčení probíhala v Karlových Varech. Další místa nalezneme v blízké obci Loket a dílčí záběry pocházejí i z dalších měst – např. z Mladé Boleslavi či Prahy. Výletem po tuzemských destinacích tak ušetříte za cestovní pojištění. Ve filmu lze spatřit také české pendolino a spoustu dalších drobností z Česka. Některých z nich si všimnete až při opakovaném zhlédnutí filmu.

Chorvatsko filmaře láká již po desetiletí

Dnes již nedotknutelnou klasikou, která se natáčela v chorvatských horách a parcích, jsou filmy s Vinnetouem a Old Shatterhandem. Chorvatsko se stalo domovinou pro záběry mnoha dalších českých i světových filmů, jen u mála z nich ale byla v Chorvatsku natáčena dominantní část jejich stopáže. To platí i pro již kultovní Účastníky zájezdu, jejichž děj se sice odehrává v Chorvatsku, většina scén ale v této zemi natočena nebyla.

Naopak velmi sledovaný seriál Hra o trůny vznikal téměř po celém Chorvatsku, a jste-li fanoušky tohoto fantasy počinu, můžete si naplánovat několikadenní výlet po jeho stopách.

Tip: Jaká pravidla na nás číhají za hranicemi, na co myslet před cestou a co si přibalit, když jedeme na dovolenou autem? Tyto a další informace získáte v novém podcastu Nepodceňto od Srovnejto.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vydejte se po stopách míst, kde se natáčely kultovní filmy

Hide picture