Menu
FANZINE.cz
Literatura

Vyšel nový Scott Lynch. Připomeňte si děj Lží Lockeho Lamory

Redakce

Redakce

6. 6. 2011

Scott Lynch: Rudá moře pod rudými nebesy Jsou to necelé dva roky, co nakladatelství Laser-books otevřelo edici Moderní díla fantasy zlodějským příběhem z prostředí imaginárního městského státu. Po cenou Akademie SFFH oceněných Lžích Lockeho Lamory přichází v červnu slibná Rudá moře pod rudými nebesy.

Scott Lynch: Rudá moře pod rudými nebesy

Locke Lamora se bude muset naučit plavat Autor: Benjamin Carré

Locke Lamora vyrůstal v městském státu Camorr, jakési fantasy verzi italských Benátek. Ve městě, které ovládají zločineckého gangy, jež vedou v patrnosti mnoho tichých smluv s obyčejnými počestnými obyvateli, nemohl mladík dospět v nic jiného, než v prvotřídního zloděje. Se svou partou Pánů parchantů snová stále šílenější a komplikovanější krádeže, bohatým bere a chudým nedává, až se jednoho dne zaplete do války camorrského podsvětí. Rozsáhlý děj Lží Lockeho Lamory v závěru vygraduje až do mezní situace, v níž je Locke společně s jediným přeživším členem Pánů parchantů donucen opustit Camorr. Ani to mu však nepomůže. Jeho stopu hodlají sledovat Nájemágové (jediný projev skutečné magie v Lynchově světě), které si proti sobě popudil.

Scott Lynch fascinoval nejen české, ale i světové čtenáře fantasy jednak svým osobitým antihrdinou, jednak autentickým světem města Camorru. Popisy obrovské metropole s atmosférou renesanční Itálie se blížily dokonce puntičkářství Chiny Miévilla. Ačkoli dějová struktura nebyla možná vystavěna nejlépe, mnoha aspekty svého díla tento americký spisovatel oslovil široké čtenářské masy.

obálka Scott Lynch: Rudá moře pod rudými nebesy

Nyní se Locke Lamora vrací v románu Rudá moře pod rudými nebesy. V novém městském státu plánuje hlavní hrdina novou velkou loupež, jež tentokrát cílí na přepychovou hazardní hernu. „Jenže pravý zločin jde jako po másle jen zřídkakdy a Locke a Jean se záhy připletou do pokusu vykonat spravedlnost na pirátské flotile nechvalně proslulé kapitánky Zamiry Drakaši,“ tvrdí anotace knihy. Pro městskou krysu nevzdělanou v námořnickém řemesle, jakou Locke bezpochyby je, by to ale mohl být tvrdý oříšek, obzvlášť když na svůj comeback čekají také Nájemágové. Scott Lynch měl zřejmě opět plné ruce práce.

Rudá moře pod rudými nebesy vyšla na počátku června s obálkou Benjamina Carrého a překladem Romana Tilcera.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vyšel nový Scott Lynch. Připomeňte si děj Lží Lockeho Lamory

Hide picture