Menu
FANZINE.cz
Ostatní

Vytvořte dokonale harmonickou zahradu, ve které bude radost odpočívat

Každý majitel zahrady má obrovské štěstí. Máte totiž vlastní místo, kde můžete relaxovat, pěstovat rostliny, ovoce i zeleninu. Záleží jen na tom, jak se rozhodnete svůj prostor využít. Některé zahrady jsou velmi moderní, jiné se snaží hlavně splynout s okolím. Svou zahradu můžete navrhnout tak, aby vše ladilo k sobě a užili jste si maximální porci přírody u svého domu. Záleží hlavně na pár prvcích:

  • chytré umístění užitkových i dekorativních předmětů,
  • výběr vhodných dekorací,
  • místo určené jen pro zahradní vybavení,
  • jedinečná odpočinková zóna.

Lavička může dokonale splynout s okolím

Lavička, křeslo nebo houpačka je nedílnou součástí každé zahrady. Vybrat je můžete tak, aby byla odpočinková zóna prakticky neviditelná, anebo může naopak vyčnívat. Modré lavičky působí velmi romanticky a budou se hodit do zahrad, které chcete mít hlavně útulné a příjemné. Klasické lavičky ze světlého dřeva se hodí všude. Navíc je můžete doplnit o sedáky dle svého výběru.

Kamenná lavice přinese do vaší zahrady další kousek přírody a chladivý prvek během parného léta. Navíc se v celkovém vzhledu zahrady může prakticky ztratit. Pro menší i větší zahrady jsou vhodné i jiné typy posezení. Vybírat můžete ze širokého výběru na trhu a získat produkt, který se bude dokonale hodit právě na váš pozemek. Skvělou možností je:

  • hamaka,
  • zahradní houpačka,
  • zahradní houpací křeslo,
  • rozkládací lehátka.

Nezapomínejte na prostor pro zahradní vybavení

Mnoho lidí si to v první chvíli neuvědomí, ale na zahradě potřebujete také místo, kam uložíte praktické věci. Benzinové sekačky, nástroje na záhony, nářadí nebo kolečko musíte přes zimu i léto někam uložit. Jistě ho nechcete mít jen tak na zahradě. Skvělou možností je umístění do sklepa (jestli ho máte). Na trhu ale najdete také malé zahradní domky, do kterých dáte vše potřebné.

Vybrat si můžete nejrůznější styly, barvy, materiály a hlavně velikosti. Tento jediný prvek, který si můžete koupit již hotový a jen ho na zahradě sestavit, vám hodně pomůže s organizací nářadí. Vaše zahrada musí být krásná, ale také praktická. Musíte se zamyslet nad tím, co budete potřebovat při práci na pozemku, aby vám doma nic nechybělo.

Detaily jsou nejdůležitější pro atmosféru

Zahrada rozhodně není jen o pěstování a posezení. Velmi důležité jsou dekorace a detaily, které na svůj pozemek přinesete. Souviset to ale může i s praktickou stránkou vašeho domova. Jestli žijete na venkově nebo na samotě, máte jistě na pozemku septiky. Jsou sice pod zemí, ale na pozemku musíte mít poklop. Ten můžete originálně zakrýt pomocí květináčů nebo jiných dekorací, aby nebyl vidět.

Nádherně vypadají také ozdobné ploty nebo konstrukce pro podporu popínavých rostlin, pod kterými dokonce můžete sedět. Stejnou ozdobu můžete poskytnout také své pergole nebo jinému posezení, pro které jste se rozhodli. Květináče, sošky nebo košíky plné rostlin budou působit nádherně. A vy se na své zahradě budete cítit velmi uvolněně a útulně.

Udělejte ze své zahrady oázu klidu a míru

Při návrhu své zahrady myslete na to, aby všechno ladilo k sobě. Díky tomu získáte jedinečné místo, kde můžete s radostí odpočívat po dlouhém dni v práci. A získáte také prostor, kde si budou s radostí hrát vaše děti nebo vnoučata. Na zahradu můžete přidat i jedinečné prvky podle toho, kolik máte prostoru. Někteří lidé volí pro oživení jen malé fontánky, ale můžete mít i malé jezírko.

Pítko pro ptáky vám zajistí nádhernou podívanou a na zahradu můžete také zasadit rostliny, které lákají motýli, ptáky nebo jiná zvířata. Díky tomu budete mít při sezení i z domova úžasný výhled do přírody a vaše děti uvidí zvířata z neuvěřitelné blízkosti. Možností, jak vytvořit ráj na zemi i na malé zahradě, je nespočet. Jestli si nevíte rady, nechte si poradit od zahradního architekta.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Vytvořte dokonale harmonickou zahradu, ve které bude radost odpočívat

Hide picture