Menu
FANZINE.cz
Technologie

Využití cloudu při expanzi firmy

Mimořádné tempo změn aktuální doby znamená, že podniky musí být svižnější a flexibilnější než kdy dříve. A inovace jsou základní součástí této agility. Cloudové řešení není jen zdrojem levnější a lepší IT infrastruktury. Je to také hlavní faktor, který dnes umožňuje vyšší efektivitu podnikání a následnou expanzi firmy. Proč? Protože sdružuje vše, co potřebujete k inovaci – vaše data, lidi, partnery, procesy, technologie – vše na jedné efektivní platformě.

S cloudem ušetříte

Malým firmám a živnostníkům umožňují cloudové služby lépe expandovat nebo bez velké počáteční investice startovat byznys. Vytváření finančních rezerv jdoucí ruku v ruce s osekáváním zbytečných nákladů, je v mnoha firmách tématem číslo jedna. Investice do neustálé obnovy nebo vylepšení hardwarového a softwarového vybavení firmy jsou přitom naprosto esenciální. Pokud firma přejde na cloud, platí pouze za to, co zrovna využívá.

Hladší spolupráce se zaměstnanci

Home office, který byl ještě nedávno spíše zřídka vídaným benefitem, se během posledního roku stal způsobem práce, který doporučovala samotná vláda. Umožňuje-li to zaměření a chod firmy, zaměstnanci pracují z domova – a to cloud pro firmy velmi usnadňuje. Pracovníci mají k dispozici všechny potřebné programy a aplikace, a přitom nemusejí chodit do kanceláře. 

Také nastoupí-li nové pracovní síly, není třeba řešit se správou IT složité nastavování práv a účtů či instalaci aplikací. Zprovoznění účtu je v cloudové aplikaci většinou otázkou několika minut.

V tomto případě hraje také zásadní roli možnost využívat konkrétní služby či aplikace jen dočasně.  Při získání jednorázové zakázky není problém pro nově nabírané nebo agenturní zaměstnance zřídit aplikace či služby jen na nezbytně dlouhou dobu. Stejně tak lze pro své stávající zaměstnance objednat určité cloudové aplikace jen na dobu potřebnou k realizaci určitého projektu. 

Vyplatí se cloud pro malé firmy? 

Cloudové aplikace v dnešní době nabízí možnost získat za řádově stovky korun měsíčně nástroje, které byly dříve dostupné takřka výhradně pro velké společnosti (mezi ně patří komunikační řešení, CRM – řízení vztahů se zákazníky, zákaznická podpora, automatizace marketingu atd.). Díky cloudu se mohou malé firmy v oblasti zákaznické podpory, obchodu či marketingu rovnat infrastruktuře nadnárodních korporací, což může vést dokonce k rozšíření podnikání.

Firemní data v bezpečí

Informace jsou pravděpodobně tou nejcennější komoditou v podnikání. Pokud se s nimi něco stane, musí firma čelit mnoha závažným důsledkům. Za pomoci cloudu se riziko úniku a ztráty dat zcela přirozeně minimalizuje, a to i při zachování klasických bezpečnostních opatření. Poskytovatelé cloudových řešení navíc do ochrany před potenciálními kybernetickými útoky investují velké sumy – zpravidla mnohem vyšší, než by si mohla leckterá firma dovolit u vlastního datového centra.

A také díky cloudovému úložišti pro firmy lze jednoduše sdílet soubory či dokumenty mezi členy týmu a dle vlastního uvážení udílet nebo omezovat přístup k jednotlivým složkám. Před vnějšími i vnitřními kybernetickými útoky chrání cloudová úložiště velký počet kontrolních mechanismů a technologií uzpůsobených právě k ochraně dat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Využití cloudu při expanzi firmy

Hide picture