×
FANZINE.cz

Vývojáři Pokémon Go sní o herní aplikaci Hra o trůny s rozšířenou realitou

Vývojáři Pokémon Go sní o herní aplikaci Hra o trůny s rozšířenou realitou
Zdroj: thegrumpyfish.com

Vývojáři úspěšné počítačové hry Pokémon Go chtějí vytvořit podobnou hru s tématikou seriálu Hra o trůny.

Počítačová herní aplikace Pokémon Go, která byla tento měsíc puštěna do světa, sklízí neuvěřitelný úspěch. Vývojářská společnost Niantic, jež za hrou stojí, totiž využila ve hře systém rozšířené reality, díky kterému si hráči mohou zkusit prostřednictvím mobilního telefenu lovit Pokémony nejen v reálném světě. Nechybí ani souboje s jinými trenéry.

Popularitu hry navíc zvýšila možnost hrát v lokaci Západozemí, kontinentu z notně sledovaného seriálu Hra o trůny.

Archit Bhargava, vývojář z Ninaticu, v rozhovoru pro herní magazín Gamespot prohlásil, že by chtěl vytvořit aplikaci podobnou Pokémon Go, ale tentokrát s motivy seriálu Hra o trůny.

„Představuji si to tak, že by hráč hrál v Západozemí třeba za Starka,“ uvedl Bhargava svou vizi. Víc ale neprozradil s tím, že celá hra je zatím pouze ve fázi počáteční myšlenky.

Od snu ale nemusí být k realitě zas tak daleko: herní aplikace Pokémon Go totiž ukázala, že když se vyvine kvalitně a vhodně využije potenciál rozšířené reality, stávají se vývojářské společnosti výherci jackpotu. Dá se tudíž předpokládat, že další hry užívající princip rozšířené reality budou přibývat.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..