Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Vyzkoušejte čtveřici nezávisých her s vážnou tématikou

Jan Hnilica

Jan Hnilica

23. 9. 2012

Indie scéně se v posledních letech daří. Spousta her od nezávislých tvůrců se prosadila i mezi mainstreamovými tituly. 

lim

Nenechte se odradit jednoduchým zpracováním. Přednosti Lim spočívají v něčem jiném. Foto: Jan Hnilica, Gamezine.cz

Neoslňují grafickými detaily ani propracovanou fyzikou, jejich devizou byla, je a vždy bude originalita. A to jak ve zpracování, tak v námětech.

Dys4ia

Zajímavá hra s autobiografickým motivem. Autor Dys4ia si postupně uvědomoval, že s ním není něco v pořádku. Má mužské tělo, ale uvnitř se cítí být ženou. Zkuste si zahrát zpověď člověka, který se neváhal podělit o svá trápení. O tom jak těžké je být ženou v mužském těle se můžete přesvědčit zde.

Limlim

Na pohled jednoduchá hříčka v sobě obsahuje závažnou myšlenku. Stejně jako Dys4ia ukazuje nepřímo pocity člověka, který se musí přetvařovat před svým okolím. Musí, jinak je svým okolím utlačován. V několika místnostech se vyskytuje několik čtvercových objektů příslušné barvy.

Pokud do společného prostoru vstoupíte a nebudete sdílet převládající barvu, zaútočí. Doráží, ponižují a nenechají kouska prostoru. Takže kupředu, splývejte s okolím (klávesa Z), a tím si dopřejte trochu odpočinku. Vnější klid je však vykoupen neklidem vnitřním, který je navozen pomocí třesoucí se obrazovky, zmenšení viditelnosti a značným zpomalením pohybu. Vyzkoušet hru můžete zde.

Broken Robot Lovebroken robot love

Nevyhazujte své staré hračky, i ony mají city. To bohužel  potkalo malého robotího hrdinu. Nevděčný majitel ho jednoho krásného dne zahodí.  Malý robot ovšem cítí, že je předurčen k návratu zpět. Tak začíná dlouhá robotí pouť (čítající padesát úrovní) zpět za svým nevděčným majitelem.

Budete muset překonat mnohá úskalí, jako jsou lávová jezírka, laserové stěny a příkré srázy. K postupu budete využívat malé kostky, které si přivoláte buď myší, nebo klávesou X. Jakmile kostku vyvoláte, čas se zpomalí, čehož se využívá při různých příležitostech. Kromě oddychové hratelnosti se hra pyšní i skvělým hudebním podkresem. Odyseu smutného robota započnete zde.

ages of irvingAges of Irving

Irving je obyčejný chlapík. Práce, práce, práce, poté trocha oddychu v baru či s přítelkyní, pak zase do práce. Vše se zdá být obyčejné. Až na jednu maličkost; Irving je členem gangu a jeho zaměstnáním je dostávat ze svých klientů informace za pomocí mučení a vyslýchání.

Objekt vyslýchání nesmí zemřít dřív, než z něj dostanete cennou informaci, která je pak náležítě zpaněžena. Výše odměny se odvíjí od složitosti vypáčit z nebohého človíčka zatajovanou skutečnost. Za peníze si kupujete nové nástroje nebo se učíte novým technikám vyslýchání. Metodu tortury a tvrdého výslechu si vyzkoušíte zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vyzkoušejte čtveřici nezávisých her s vážnou tématikou

Hide picture