Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Wasteland 2: Screenshot ukázal první záběr duchovního nástupce Falloutu

Marek Jedinák

Marek Jedinák

22. 7. 2012

Nezávislá hra, na níž se podílejí i tvůrci legendární herní postapo série Fallout, se světu představila v prvním screenshotu. Částečně připomíná původní koncept hry Fallout 3 známý jako Van Buren.

Wasteland 2 má být oproti sarkastickému Falloutu mnohem temnější a realističtější. zdroj: vývojářské studio

Nezávislý projekt Wasteland 2 má mnoho společného s původními dvěma díly Falloutu. Není to pouze atmosféra postapokalyptického světa či charakteristický pohled z ptačí perspektivy, nýbrž odkaz stejného vývojářského studia.

Čtěte také: Diablo 3 má na svědomí další život. Hráč zemřel po 40 hodinách u počítače

Právě Wasteland byl velmi blízkou inspirací a předlohou pro jednu z nejpopulárnějších herních sérií, ačkoli byl mnohem méně sarkastický a orientoval se na realističtější ztvárnění lidské společnosti po jaderném peklu.

Wasteland představuje určitou naději pro celou řadu fanoušků velmi rozčarovaných nad Falloutem 3, který v některých aspektech selhal na celé čáře, ať už se jedná o malý počet questů či slabší příběh.

První screenshot totiž odhaluje určitou podobnost s původně plánovaným třetím pokračováním Falloutu známého pod kódovým označením Van Buren.

Celý projekt zajímavý díky tomu, že se na jeho podporu skládali fanoušci skrze portál kolektující investice a příspěvky známý jako Kickstarter. Díky velkému zájmu ze strany hráčské komunity se tak na hře bude podílet i studio Obsidian skládající se z mimo jiné z několika tvůrců původního Falloutu.

V pravém horním rohu rozpoznají věrní fanoušci radškorpióna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Wasteland 2: Screenshot ukázal první záběr duchovního nástupce Falloutu

Hide picture