Menu
FANZINE.cz
Technologie

Wi-Drive slouží jako paměťová karta pro iPhone a iPad. Rozšiřte si kapacitu

Marek Jedinák

Marek Jedinák

19. 8. 2011

Společnost Apple je známá svým nekompromisním přístupem k rozšiřování paměti svých produktů. Ta je u všech z nich fixně dána a nelze ji rozšířit. Nový, externí disk Wi-drive to však elegantním způsobem dokáže.

Společnost Kingston vyřešila rozšíření paměti elegantním způsobem Zdroj: dataconsult.cz

Rozšíření kapacity zařízení společnosti Apple nebylo dlouhou dobu vůbec možné. Výrobce touto obchodní strategií profitoval vždy z několika verzí svých produktů lišících se pouze objemem paměti. Více paměti pochopitelně přinášelo vyšší zisk.

Podívejte se na vzhled telefonu iPhone 5. Alespoň podle čínský padělatelů!

Společnost Kingston šikovně využila disproporce na trhu a představila nové, přenosné paměťové zařízení umožňující rozšířit kapacitu iPhonu, iPadu nebo iPodu Touche.

Jak zařízení funguje?

Zařízení se klasickým USB kabelem propojuje s počítačem, a prostřednictvím jednoduchého přemístění požadovaných souboru pomocí myšítka se na něj přesunou požadovaná data. Jde tedy o sofistikovanější obdobu klasické flashky.

Design k produktům Apple skvěle ladí

Pro propojení s některým ze zařízení od Applu je potřeba stáhnout z App. store příslušnou aplikaci Wi-Drive, jež umožní vzájemnou synchronizaci a komunikaci.

Výhodou je, že najednou mohou být připojeny až tři přístroje, což dělá z paměťového modulu velice univerzální datovou knihovnou. Pro vzájemnou komunikaci přístrojů není nutné připojení k internetu. Na druhou stranu pokud se k němu chce uživatel připojit, není nutné Wi-Drive vypínat.

Přečtěte si, kdy vyjde iPhone 5. Známe i některého jeho parametry!

„Díky disku Wi-Drive mohou uživatelé zařízení značky Apple bezdrátově pracovat s dokumenty a multimediálními soubory a současně je mohou sdílet s ostatními – ať již kvůli práci nebo pro zábavu,“ řekl Michal Stauch, tiskový mluvčí společnosti Kingston pro Českou republiku.

Sranda minimálně za „dva a půl“

Decentně a elegantně vyhlížející paměťové úložiště tak ve skutečnosti umožňuje tak umožňuje rozšíření objemu paměti až o 32 Gb. Dostupné je tedy ve dvou verzích. Menší, 16 gigabytová, je k dispozici za doporučenou maloobchodní cenu 2 420 Kč, zatímco ta s kapacitou 32 Gb je dostupná v doporučené ceně 3 160 Kč.

V České distribuční síti lze přístroj zakoupit u všech Apple premium resellers.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Wi-Drive slouží jako paměťová karta pro iPhone a iPad. Rozšiřte si kapacitu

Hide picture