Menu
FANZINE.cz
Technologie

Wikipad kloubí tablet a gamepad. Prodávat se bude na jaře za 249 dolarů

Jan Perlík

Jan Perlík

8. 2. 2013

Prodej tabletů je na vzestupu již několik měsíců, jsou stále populárnější. Na trhu však chyběl pořádný herní tablet s gamepadem. Až do teď.

FOTO: Wikipad

Takhle vypadá vytuněný tablet. Nový klenot ve své kategorii. Zdroj: oficiální stránky

Wikipad lze zařadit mezi tablety s tím rozdílem, že je vybaven gamepadem. Bude poháněn systémem Android 4.1 Jelly Bean a nabídne sedmipalcový displej s rozlišením 1280 × 800 bodů.Vývojářský tým také potěší milovníky větších obrazovek, jelikož vyvíjí i 10palcovou variantu.

Nejprve se měl Wikipad začít prodávat již na Halloween, 31. října, ale nakonec bylo vydání posunuto na jaro. Hlavním důvodem zpoždění byla chyba objevená při pilotních testech.

Čtěte také: LG začíná v ČR s prodejem 84palcové Ultra HD televize za půl milionu

Pracovníci firmy také naslouchali námitkám ohledně vysoké ceny, proto se rozhodli, že 7palcová varianta bude dodávána za 249 dolarů (cca 5000 korun bez daně).

Wikipad má připojený dual-analogový ovladač a disponuje interní pamětí 1 GB DDR3 a kapacitou 16 GB pro ukládání souborů a dat. Dále nabídne volný slot na micro SD paměťové karty s kapacitou až 32 GB.

O výkon a grafiku se stará čtyřjádrový čip NVIDIA Tegra 3. Wikipad bude podporovat hry stažitelné z Playstation Mobile, Nvidia Tegra Zone, Google Play a OnLive.

Zdroj: engadget.com
Oficiální web: wikipad.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Wikipad kloubí tablet a gamepad. Prodávat se bude na jaře za 249 dolarů

Hide picture