Menu
FANZINE.cz
Technologie

Windows 8 vyjde v roce 2012. Microsoft si slibuje velké úspěchy

Tadeáš Kubů

Tadeáš Kubů

31. 5. 2011

FOTO: Steve BallmerUveřejnění data vydání nového operačního systému od firmy Microsoft je pokaždé silně očekávanou událostí. Je to tady. Všichni jsou dychtiví po každé maličkosti, která unikne a nejednoho zaměstnance Microsoftu tyto úniky již stály jeho místo. Kdy to tedy bude a co nám Windows 8 přinese?

FOTO: Steve Ballmer, výkonný ředitel Microsoftu

Steve Ballmer, výkonný ředitel Microsoftu                                zdroj: microsoft.com

Výkonný ředitel Microsoftu Steve Ballmer na vývojářském fóru, které probíhalo v Japonsku, uveřejnil datum vydání nového operačního systému Windows 8. Ono datum je stanovené zatím velmi obecně, a to na rok 2012, tedy tři roky po vydání Windows 7. Názvem však bohužel veškeré jistoty prozatím končí.

Ale měli bychom si uvědomit, že pan Ballmer je velký nadšenec spíš než realista a jím uvedené datum může být také více než optimistický odhad a my bychom se mohli dočkat nového operačního systému, který by měl vyjít zároveň pro mobilní telefony, PC i tablety, mnohem později.

Jako vždy jsme zásobeni mnoha informacemi o tom, že nové Windows budou rychlejší, kompatibilnější a mnoha dalšími sliby. Tentokrát pro nás je však připraven operační systém, který by měl být nadmíru intuitivní.

Novinky, novinky a do třetice novinky

Ballmer v Tokiu uvedl příklad intuitivní práce nových Windows na spolupráci s vyhledávacími servery jako například Bing, kdy dnes musíme mnohokrát kliknout a psát mnoho hesel, než se dostaneme k žádanému výsledku, ale ve Windows 8 bude stačit pouze říct: „Připrav mě na cestu do Tokia!“ uvádí Ballmer.

OBR: Windows 8 vyjde v roce 2012

Ilustrační foto                                                                zdroj: Microsoft8news.com

Dále bychom se pak díky současnému vývoji systému na všech platformách měli dočkat mnohem lepší spolupráce mezi jednotlivými výrobky s Windows 8. Výsledkem by pak mělo být například dobré propojení mobilních aplikací Office s domácím PC.

Microsoft se tak pokusí také dodržet další prohlášení, ve kterém uvádí, že do roku 2013 by v dnešní době hodně podprůměrně prodávané telefony s mobilní verzí operačních systémů Windows měly dosáhnout jedné z předních příček světových prodejů. Tuto metu by Microsoftu měl zajistit právě Windows Phone 8 a jeho spojení s finskou Nokií, se kterou uzavřel Microsoft strategickou smlouvu přibližně za jednu miliardu dolarů.

Celkově by novinek oproti Windows 7 mělo být až 500. Více informací o podobě Windows 8 bychom se měli dočkat na začátku roku 2012.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Windows 8 vyjde v roce 2012. Microsoft si slibuje velké úspěchy

Hide picture