Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Witcher 3: Wild Hunt chystá otevřený svět a lov netvorů. Zaklínač se vrací

Miloš Kodýdek

Miloš Kodýdek

6. 2. 2013

Je to tak, Polský CD projekt chystá třetího Zaklínače, a pokud se jim podaří splnit jen polovinu vytyčených cílů, půjde o jednoznačnou herní nirvánu.

Zaklínač Gerlat. Starší, zkušenější a blíž Sapkowského předloze. Zdroj: Oficiální stránky hry

Zaklínač Gerlat. Starší, zkušenější a blíž Sapkowského předloze. Zdroj: Oficiální stránky hry

Polský vývojářský tým, ověnčený víc cenami než, než bychom byli schopni spočítat, se vrhnul do dalšího pokračování ságy o zaklínači Geraltovi.

Oficiální název je Witcher 3: Wild Hunt, v češtině tedy Zaklínač 3: Divoký Hon. To je narážka na starý lidový mýtus, známý z předchozích dílů hry, zakořeněný v evropském folklóru tak hluboko, že se o jeho původu dohadují historici ještě dnes. Ústřední hrdina bude ve hře zase o něco starší, nechá si narůst fešnou bradku a tentokrát půjde až na dřeň.

Divoký Hon je označení pro skupinu přízraků, které se objevují na nebi a věští smrt a neštěstí. Vede je Král Honu, se kterým se hráči setkali v minulých dílech a jenž je ztělesněním smrti. Divoký Hon budí takovou hrůzu, že lidé padají k zemi, aniž by se pokoušeli o odpor.

–volně převzato ze zaklinac.wikia.com

Po znovunabytí ztracených vzpomínek se Geralt, znechucený válkou a politickými pletichami, vrací ke kořenům svého řemesla, kterými není nic jiného než vybíjení všeho neřádstva, jež sužuje lidský druh.

Nepřehlédněte: CD Projekt představuje nový engine, hnací motor pro své budoucí hry

Kromě hlavní dějové linky a emocionální horské dráhy, na které se Geralt ocitne, se můžete těšit i na vedlejší questy, crafting a to, co máme na zaklínačské sáze tak rádi: nelineární příběh plný těžkých rozhodnutí se skutečnými následky pro hlavního hrdinu i svět kolem něj.

Monstra budou zase o něco chytřejší a Geraltovi přibude do vínku celkem 96 bojových animací, ve dvojce jich měl 20. Autoři slibují větší plynulost a rychlost soubojů, které by se měly více blížit podobě, ve které je známe ze Sapkowského knížek.

Lov monster bude hrát v příběhu důležitou roli, a pokud na ně půjdete hurá stylem, čeká vás rozhovor se zubatou. Zmizí skriptovaní bossové, a místo nich tu budou nestvůry s propracovanou A.I., na které se budete muset náležitě připravit.

Nepřehlédněte: Battlefield 3: End Game ukázal módy Capture the Flag a Air Superiority

Asi největší novinkou má být plně otevřený svět, který bude třicetkrát větší než v Zaklínači 2 a dokonce větší než ten v TES: Skyrim. Za všechno by měl být odpovědný zbrusu nový REDengine 3.

Podle slov tvůrců půjde o poslední hru ze série. Srdce jednoho fanouška se sevře lítostí, ale vývojáři z CD projektu se dušují, že půjde o nejúžasnější hru, jakou kdy vytvoří.

Hra vyjde v roce 2014 na PC a podle náznaků i na novou generaci herních konzolí.

play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Witcher 3: Wild Hunt chystá otevřený svět a lov netvorů. Zaklínač se vrací

Hide picture