Menu
FANZINE.cz

Wolfgang Hohlbein a dávné proroctví Krve elfů se vrací

Redakce

Redakce

5. 6. 2010

I sebelépe připravená akce může selhat na nějakém detailu. Touto „maličkostí“ může být i to, že je někdo elfí princeznou ze starých legend. Ale tentokrát je to tvoje akce. A ty jsi tou princeznou.

Příběh asi dvacetileté Pii začíná ve zcela nefantasijním prostředí – v chudinské čtvrti v Rio de Janeiru. Pia se prokousává životem, jak jen to jde, a přivydělává si drobnými podvody a krádežemi. Jedna akce se ale zvrhne a Pia se musí dát na útěk. A najednou… Sníh, stromy, neznámé místo. Ocitá se v ledovém světě Bělolesa a aby toho nebylo málo, prý je princezna elfů z dávných pověstí. Pia tomu nevěří ani za mák a jediné po čem touží, je vrátit se domů. Ale to bude ještě dlouho trvat a Pia bude muset využít všeho, co jí dala drsná matička ulice.

Wolfgang Holhbein je německým veteránem v oblasti fantasy a hororu. Má na kontě již 37 milionů výtisků, přičemž mezi českými čtenáři je patrně nejznámější hororová série Čaroděj ze Salemu.

Kniha Krev elfů (neplést se Sapkowského Zaklínačem!) je prvním dílem plánované trilogie Letopisy elfů (v originále Die Chronikem der Elfen) a vyšla v květnu 2010 v nakladatelství Plejáda publishing v překladu Zuzany Schönové.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Wolfgang Hohlbein a dávné proroctví Krve elfů se vrací

Hide picture