Menu
FANZINE.cz
Technologie

World of Warcraft ztratí kvůli Star Wars: The Old Republic miliony hráčů

Redakce

Redakce

5. 12. 2011

Foto: WowZačínají se po víkendovém startu open bety Star Wars: The Old Republic třást World of Warcraftu kolena? Nebo se jedná jen o další klamnou zprávu, podle které přijde WoW o své prvenství? Dozvíte se na TOPZINE.cz

FOTO: WoW vs. SW:TOR

World of Warcraft nebo Star Wars: The Old Republic? FOTO: Rostislav Skotnica, TOPZINE.cz

Průzkum, který uskutečnila společnost Peanut Lab, ukázal, že by více než milion hráčů World of Warcraft mohl vyměnit svět Azerothu za Galaktickou republiku. I když bylo osloveno jen nepatrné množství z celkového počtu 11,1 milionu hráčů, a to pouze 381 osob, bylo zjištěno, že nejméně polovina z dotázaných má v plánu si koupit připravované MMO Star Wars: The Old Republic a dalších 38 procent se o ni přinejmenším zajímá.

VIDEO: Star Wars: The Old Republic vyjdou v peckové sběratelské edici

Výsledky ankety v kombinaci s nedávnou zprávou o ztrátě více než milionu předplatitelů v průběhu posledních tří měsíců podnítily propad akcií vydavatelského domu Activision Blizzard. Lazard Capital Markets ve svém rozhodnutí o snížení akcií Activisionu předpověděl, že po vydání SWTOR odejde z WoW 900 tisíc až 1,6 milionu hráčů, právě k SWTOR. Jestli se jejich předpověď vyplní, zjistíme už 20.prosince, kdy toto MMO ze světa Star Wars vyjde.

Nicméně, je třeba zdůraznit, že WoW za sedm let své existence přestál spuštění mnoha projektů, o kterých se hovořilo, že sesadí WoW z pomyslného trůnu krále MMO. Jmenujme kupříkladu Warhammer Online, Star Trek Online nebo Tabula Rasa. I když SWTOR s sebou nese silnou filmovou licenci a je to také jeden z nejdražších herních projektů vůbec, tak není typický konkurent jako předchozí hry.

Závislost na hře World of Warcraft: Jak zůstat panicem na věčné časy

Samozřejmě, že i po vydání SWTOR se k WoW po vydání datadisku Mists of Pandaria vrátí zpět hráči, kteří odešli, a nyní si budou chtít prozkoumat nově přidaný svět. Podle průzkumu to bude 33 procent dotázaných.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

World of Warcraft ztratí kvůli Star Wars: The Old Republic miliony hráčů

Hide picture