Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

X-Men: Budoucí minulost. Vše, co byste měli vědět, než půjdete do kina

Redakce

Redakce

26. 5. 2014

Již několik dní je v kinech nových film o X-Menech. V tomto snímku se střetává minulost s budoucností, cestujeme časem a jsme svědky osudů oblíbených postav ve starších i mladších verzích.

Budoucí minulost je sedmým filmem ze série X-Men, z toho třetím, který natočil režisér Bryan Singer. Tento díl navazuje na Poslední vzdor a První třídu. Zatímco v Posledním vzdoru jsme se pohybovali v budoucnosti, kde byl vynalezen „lék na mutantství“, v První třídě jsme měli možnost nahlédnout do minulosti a na to, co znepřátelilo Magneta a Profesora X. V novém díle se budeme pohybovat ve dvou časových rovinách.

Mutanti to v životě nemají jednoduché. Svými zvláštními geny, které jim poskytují nadlidské schopnosti, se jich lidé bojí. Mutanti pod vedením telepata Charlese Xaviera chtějí s lidmi žít v míru a toleranci. Naproti tomu mutanti sdružení v Bratrstvu mutantů založeném Erikem Lehnsherrem si chtějí lidskou rasu podmanit a vyhubit.

FOTO: James McAvoy a Patrick Stewart jako Profesor X

James McAvoy a Patrick Stewart jako Profesor X. Zdroj: distributor filmu

V budoucnosti ovládnou svět Strážci, roboti vytvoření vojenským vědcem Bolivarem Traskem. Ten je vytvořil, aby zničil a vyhubil všechny mutanty ve speciálních táborech. Zbylí mutanti se schovávají a jejich nadějí je spojení svou geniálních, ale rozkmotřených mozků – Profesora X a Magneta. Původním plánem je, že Profesor X se vrátí do minulosti – do roku 1973 – aby zabránil mutantce Mystique, aby zabila Bolivara Traska. Ale protože se ukáže, že Wolverine je jediný, který díky své schopnosti hojení a téměř nezničitelné kostře dokáže ustát úskalí cestování v čase, vydá se minulosti on.

FOTO: Peter Dinklage

Peter Dinklage jako Bolivar Trask. Zdroj: distributor filmu

Ve filmu má být zprostředkovatelem tohoto cestování Kitty Pryde, jejíž schopnost zhmotňování celý proces umožní. V animované verzi příběhu z devadesátých let její roli zastupuje mutant Bishop.

https://www.youtube.com/watch?v=sR1P-nduHzM

Wolverina čeká nelehký úkol. Musí přemluvit bývalé přátele Magneta a Profesora X, aby spolu začali spolupracovat. Nejprve musí společně s mladým Xavierem, Hankem McCoyem (Beast) a Pietrem Maximoffem (Quicksilver) osvobodit Erika z vězení, kde sedí za vraždu prezidenta Kennedyho.

FOTO. Michael Fassbender a Ian McKellen jako Magneto

Michael Fassbender a Ian McKellen jako Magneto. Zdroj: distributor filmu

Mezitím Bolivar Trask hledá pro svůj program na sestrojení Strážců finanční podporu. Prozatím se však dokáže vyhnout smrtelné ráně od Mystique, která je mu na stopě. Nakonec získá povolení od prezidenta Nixona a naplánuje představení svého plánu ve Washingtonu DC.

FOTO: Hugh Jackman jako Wolverine

Hugh Jackman jako Wolverine. Zdroj: CinemArt

FOTO: Jennifer Lawrence jako Mystique

Jennifer Lawrence jako Mystique. Zdroj: distributor filmu

Budoucí minulost je v našich kinech od 22. května. Na další pokračování ze série X-Men se mohou fanoušci těšit do roku 2016, kdy je naplánovaný snímek X-Men: Apocalypse.

Hodnocení snímku:

The Guardian: „Pokud jste viděli předchozích šest filmů o X-Menech, zřejmě si to užijete. Pokud k tomu přijdete úplně poprvé, může to být trochu jako sledovat dvě partie šachů zároveň. Navzdory tomu tento film funguje jako efektivní lákadlo na další snímek v roce 2016.“

Variety: „Singer pracoval se scénářem Simona Kinberga a všechny nápady zachytil hladce a promyšleně. Krom toho, že nešetřil na přesné akční choreografii, přidal tam také psychologickou hloubku a vykreslil charaktery postav. Příběh se tak stal platonickým trojúhelníkem mezi Profesorem X, Magnetem a jejich válkou o duši Mystique.“

The Hollywood Reporter: „Zatímco film postrádá obvyklého hlavního záporáka, je natočený se strhující důstojností postav Marvelu. Logan/Wolverine nebyl nikdy přesvědčivější. Ve svém sedmém návratu do role Jackman přinesl ohromnou fyzičnost, lakonický humor a smutek pod jeho drsnou slupkou. To z něj udělalo neobvykle odlišnou postavou pro akční sci-fi film.“

Cinema Blend: „Jde o příběh X-Menů, na kterém se pracovalo skoro 14 let. Oddaní fanoušci ani nedoufali, že ho kdy uvidí. Nyní je to tady – nejlepší film o X-Menech, který jsme doposud viděli, a nasadil laťku vysoko pro další potenciální komiksové značky. Film skoro vůbec nezpomaluje, což je pro X-Menové nadšence vzrušující, ale pro ostatní by to mohlo být trochu moc. Série také ještě musí vymyslet řádného záporného hrdinu, protože Trask toto označení prozatím nezískal.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

X-Men: Budoucí minulost. Vše, co byste měli vědět, než půjdete do kina

Hide picture