Menu
FANZINE.cz
Technologie

Xbox 720 zná datum svého vydání. Bude mít Blu-ray a procesor o 4 až 6 jádrech

Marek Jedinák

Marek Jedinák

2. 4. 2012

Světoznámý herní server VG247 zjistil od třetích stran bližší informace o podobě nového Xboxu 720. Téměř jisté je prý i datum vydání a pochopitelně i bližší technické specifikace.

Původní Xbox 360 prošel jedním faceliftem, v jádru je však i přesto technicky zastaralým kusem hardwaru zdroj:microsoft.com

Většina vývojářských studií má dle jejich tvrzení nový hardware již plně k dispozici, aby se dostatečně seznámila s jeho architekturou a byla tak s to vytvářet široké portfolio nových her pro nadcházející generaci konzolí.

Dle předešlých informací se projekt označovaný pracovním názvem Durango oficiálně nepředstaví během letošního roku, Microsoft se svoji strategií nechal inspirovat Applem a co nejvíc zkrátí časovou prodlevu mezi odhalením konzole a zahájením jejího prodeje.

Čtěte také: RECENZE: Mass Effect 3 znamená pro hry to, co pro film Hvězdné války

Kdo by si přece kupoval herní konzoli, když by věděl, že za rok vyjde další, mnohem výkonnější nástupce?

Nejmenovaný zdroj potvrdil, že fanoušky čeká něco jako dvě PC propojená v jeden velmi našlápnutý celek. Hardwarovou konfiguraci bude realizovat technologická společnost AMD, která by měla mimo čtyř až šesti jaderného procesoru obstarat také grafickou kartu.

Ta by měla odpovídat ekvivalentu řady grafických karet ze série 7 000, systém tedy nebude založen na bázi kooperace dvou grafik jako v případě Crossfiru či SLI.

Vzhledem k tomu, že se v posledních měsících objevila celá řada nových pracovních pozic najímajících zkušené pracovníky pro vývoj softwaru týkajícího se čehosi next-gen či future-gen, je vysoce pravděpodobné, že je další generace konzolí skutečně na spadnutí.

Datum vydání by dle zdrojů serveru VG247 mělo připadnout na Vánoce roku 2013. Microsoft se k těmto spekulacím oficiálně nijak nevyjádřil.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Xbox 720 zná datum svého vydání. Bude mít Blu-ray a procesor o 4 až 6 jádrech

Hide picture