Menu
FANZINE.cz
Technologie

Xbox 720 zveřejněn na E3? Podívejte se na uniklé informace o nástupci Xbox 360

Peter Kačina

Peter Kačina

8. 5. 2011

Velká část herní výstavy E3 má patřit představení nové videoherní konzole od Nintenda. Next-gen konzolím pomalu začíná docházet dech, Xbox 360 už je technologicky zastaralý. Strhne na sebe Microsoft pozornost představením nového Xbox 720? Uniklé informace tvrdí, že má být zveřejněn už na E3!

Xbox360 - odelhčená verze Slim

Microsoft relativně nedávno uvedl na trh pohybový ovladač Kinect a odlehčenou verzi původního Xboxu. Je reálné, že by pracoval na další konzoli? Zdroj: Microsoft.com

Na webu Develop byla uveřejněna informace, že Microsoft odhalí nástupce úspěšné konzole Xbox 360 už za necelý měsíc v Los Angeles na výstavě E3. Dle uniklých informací „z ověřeného zdroje“ podle Developu Microsoft uvolnil vývojářům už minulý měsíc nový SDK (Software Developement Kit). Pro neznalce pojmu – SDK označuje program nebo programy, které slouží na vytváření aplikací pro nějaký systém.

Dále zdroj uvádí, že Microsoft uvede novou konzoli na trh koncem roku 2012, ovšem odhalí ji už na letošní výstavě E3 v Los Angeles. Nintendo ovšem už dříve oznámilo, že jejich nová konzole známá pod krycím názvem Project Café nebude jen na E3 pouze představena, ale návštěvníci si na ní budou dokonce moci zahrát. Podle Developu mají mít vývojáři z EA k dispozici také prototyp konzole, zatím umístěný pouze v běžné PC skříni.

Zatím žádné oficiální zdroje spekulace nepotvrdili. Microsoft se ještě nevyjádřil a viceprezident EA Jeff Brown pro Gamespot řekl: „Je to naprostý výmysl.“ V každém případě, když se poohlédneme zpět, Microsoft v březnu hledal mnoho nových vývojářů na pozice architektů nových herních konzolí, což evidentně nasvědčuje tomu, že se na nástupci Xboxu skutečně pracuje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Xbox 720 zveřejněn na E3? Podívejte se na uniklé informace o nástupci Xbox 360

Hide picture