Menu
FANZINE.cz
Komiks

Z Ligy výjimečných bude seriál, a je to tutovka

Tereza Bartoňová

Tereza Bartoňová

25. 10. 2013

moore liga vyjimecnych

Filmaři a scénáristé ne a ne dát Alanu Mooreovi pokoj. Stanice Fox přijala závazek odvysílat  pilotní díl seriálu, který bude vycházet z jeho komiksu Liga výjimečných.

původní hrdinové z knihy

původní hrdinové z knihy

I když ještě není jisté, jestli bude natočena (nebo vysílána) celá série, pilotu se dozajista dočkáme. Pokud by totiž Fox porušila dohodu o odvysílání, čeká je pěkné mastné penále. To už se spíš vyplatí více ten pilot zprostředkovat divákům i s rizikem, že jej nepřijmou.

Adaptace komiksových děl jsou vždy tvrdým oříškem. Většinou se diváci rozdělí na dva znepřátelené tábory a své bitvy vedou na diskusních fórech donekonečna. Moore má navíc tu smůlu, že jeho komiksy jsou u čtenářů oblíbené a jsou zárukou kvality, což je (bohužel nebo bohudík?) činí zajímavé pro lidi z filmového průmyslu.

Co si budeme povídat, filmy podle Mooreových scénářů se celkově moc nevyvedly. Strážce můžeme považovat za vcelku úspěšný počin, ale dál už úroveň hodně klesá. Podivné V jako vendeta, naprosto pokažené Z pekla a co se týče filmu Liga výjimečných – přidání postavy Toma Sawyera mluví samo o sobě.

Vtipálci na internetu promluvili za nás všechny

Vtipálci na internetu promluvili za nás všechny

I přes to, že tento film žádné velké úspěchy neslavil a přesto, že Moore sám dává od všech podobných projektů ruce pryč, stejně se našli lidé, kteří se rozhodli Ligu vzít a ještě jednou to zkusit. Scénář bude psát Michael Green – ano, to je ten co se podílel třeba na Heroes, Kings anebo také na Smallville či na filmu Green Lantern.

Komiksům a superhrdinům Green evidentně přišel na chuť a tak nám nezbývá než věřit, že v tomto případě půjde seriálová adaptace Ligy alespoň ve stopách seriálu Živí mrtví, kteří si získali mnoho fanoušků i z řad čtenářů komiksu.

A také doufejme v to, že se Moore nenaštve natolik, že pro jistotu s psaním skončí, jen aby už neriskoval, že se dočká dalšího filmového zpracování své knihy.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Z Ligy výjimečných bude seriál, a je to tutovka

Hide picture