Menu
FANZINE.cz
Hry

Zabijácká únikovka ve středověké Praze?

Redakce

Redakce

31. 5. 2022

Už chvíli mě lákalo zkusit nějakou venkovní únikovku, takže jdu konečně do toho.

Zabijácká únikovka ve středověké Praze?

Už chvíli mě lákalo zkusit nějakou venkovní únikovku, takže jdu konečně do toho. Hra vypadá slibně a navíc mi jí doporučil můj kamarád, který ji už hrál. Její úkoly mají být náročnější, trasa patří mezi delší a hra má navíc dost zajímavý trailer.

A tady máte moji recenzi, kde zjistíte, jestli Asasín stojí za to a co vás vlastně čeká.

Abych vás nejprve trochu uvedl do děje. Úniková hra Asasín má být příběh z Prahy 16. století. Ty máš být v příběhu Asasínem, zabijákem, který patří do tajného cechu. A má jasný úkol. Zabít nepohodlného člověka.

Příběh se tváří, že by v něm nemělo chybět napětí. Trasa vede historickým centrem Prahy, takže by to měla být pěkná procházka. Tuhle únikovku navíc vytvořila firma Hunter Games, která nabízí zajímavé venkovní únikové hry, takže doufám, že by to mělo stát za to…

Nákup a zprovoznění hry

Nikdy jsem ještě venkovní únikovku nehrál, takže do tohohle jdu jako nováček. Na e-shopu Hunter Games najdu hru Asasín, kliknu na košík, zadám údaje, zaplatím a hned mi přijde e-mail s instrukcemi. Podle e-mailu stáhnu aplikaci do mobilu, zadám kód ke hře a vše se zdá být připravené na spuštění.

Proces chválím, vše bylo snadné a jasné. Možná by to zvládla i moje babička… ačkoliv to asi přeháním.

Tady nastala trochu pauza, protože dát dohromady tým lidí, to není jen tak. Všichni slíbí účast a pak najednou nemůže tenhle a támhleten taky ne. Klasika. Na venkovních únikovkách je ale jedna věc obzvlášť skvělá. Žádný rezervace. Žádný průšvih, když se mění termín. Hru si prostě zapneš až ve chvíli, kdy jsi s týmem na startu. Tomuhle obzvlášť fandím. Už mi nejednou někde propadly peníze…

Příběh

Hnedka na začátku hry nás čekalo překvápko. Asasín je… holka. Hra nás celou dobu oslovovala jako ženu… oukej. Celkem jsme se u toho jako banda kluků zasmáli, takže proč ne… o to přece jde.

Jinak byl příběh fajn. Spíše stručný a k věci, než ukecaný. Což mi docela vyhovovalo, velké čtení mě nijak zvlášť neláká, podle mě mají být únikovky spíš o úkolech a misích, což Asasín skvěle splnil.

Zároveň se stručnou svižnosti byl ale příběh i dostatečně zajímavý, aby člověka motivoval jít dál a zajímat se, jak to dopadne. Tohle hodnotím dobře.

Hratelnost

Co jde o aplikaci, všechno šlapalo jak má. Od začátku byl herní princip jasně vysvětlený a aplikace byla jednoduchá a přehledná. Není co vyčítat.

K úkolům také žádné výhrady nemám. Všechny instrukce byly bez problémů pochopitelné a úkoly byly aktuální. Jako fanoušek únikovek musím ocenit variabilitu úkolů, které vždy byly nějakým způsobem šikovně navázány na konkrétní lokaci, kde jsme se v tu danou chvíli s týmem nacházeli. Člověka pak úkoly tak nějak více vtáhnou do děje.

Trasa

Ta byla fakt super. Procházka vedla hezkými (i některými méně známými) místy na Malé Straně a celkově v tomhle splnila má očekávání.

Takže tak. Byl to určitě fajn zážitek, s kámošema jsme se pobavili a rozhejbali na úrovni mozků i těla, což je vždycky super. Úniková hra Asasín nás fakt bavila, takže určitě můžu doporučit.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Zabijácká únikovka ve středověké Praze?

Hide picture