Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Zacestujte si v čase do roku 2010

Redakce

Redakce

7. 12. 2010

Přáli jste si někdy cestovat v čase? Bohužel, s tím vám nepomůžeme. Ale pokud vám bude stačit to alespoň předstírat, máme pro vás tip. Ve středu 8. prosince se bude po celém světě odehrávat již poněkolikáté Den cestovatelů v čase.

Zdroj: battlemouth.com

Celá akce spočívá v tom, že její účástníci se na jeden den vtělí do postavy z jiné doby. Ráno si obléknou kostým, sundají ho až večer a nikomu nesmí říct, že cestují časem. Na výběr mají tři základní skupiny cestovatelů v čase.

Utopická/klišé budoucnost

Předpokládejte,  že o nás v budoucnosti budou natáčet dokumentární film. Důležité je uvědomit si, jak by nás viděli třeba ve světě Star Treku nebo třeba ve Futuramě. Doporučené jsou šaty s mírně zastaralým vzhledem. Vhodné je používat slangy z různých období. Zde máte pár užitečných tipů.

  • Když mluvíte s lidmi, odkazujte na věci, které ještě, nebo naopak už neexistují. Zkuste během rozhovoru prohodit třeba Nevíte, co dnes vysílají, na kterém spektru? a nebo Jak se daří Jejímu Veličenstvu?
  • Předstírejte, že neumíte používat některé starší věci a smějte se nejmodernějším technologiím.

Dystopická budoucnost

Dystopie je vlastně opak utopie. Jak by to vypadalo, kdyby budoucnost světa nedopadla zrovna nejlépe. Díky tomu je ve volbě kostýmu a charakteru větší volnost. Pozor na to, že dystopická budoucnost není zrovna růžová a tak je vhodné ke svému kostýmu přidat nějaký ten pancíř. Dobře poslouží například přestříkané chrániče na fotbal. Občas se hodí roztrhaný plášť a sem tam nějaká skvrna, pokud nás čeká divoká budoucnost, na praní nejspíše nebude čas. A třešničkou na dortu by byly brýle pro vidění ve tmě nebo plynová maska.

  • Ptejte se náhodných kolemjdoucích, který je rok a až vám odpoví, proneste šeptem Pak je tu ještě naděje a odkráčejte svižným krokem kamsi pryč.
  • Až půjdete někde po náměstí, klekněte si před nejbližší sochu a na celé okolí zařvěte Nééééééééééééé!
  • Vytvořte si plíšek s telefonním číslem, přistupte k nějakému člověku a se slovy Za dvacet let zavolejte na tohle číslo. Budete vědět, co je třeba udělat, mu ho vložte do dlaně.

Minulost

Díky kostýmům a celkové jednoduchosti je minulost určena spíše začátečníkům. Stačí mít dobový kostým a divit se v podstatě úplně všemu. Na druhou stranu minulost není tolik efektivní jako předchozí varianty.

  • Nezapomínejte, jak moc jsou letadla a auta děsivá! Samozřejmě, že pokud budete z nepříliš daleké minulosti, auta vám děsivá nepřijdou.
  • Při procházce městem objevte nějakou triviální věc, jako jsou kupříkladu otáčivé dveře nebo eskalátor a vydržte si s ní hrát celé hodiny.

To je vše. Ti, kteří rádi dělají výstřední věci a nebojí se sami sebe zesměšnit, by Den cestovatelů v čase neměli minout!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zacestujte si v čase do roku 2010

Hide picture